Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi

İster sabah kahvaltılarınızda ister çay saatlerinizde afiyetle yiyebileceğiniz bir tarifimiz var. Şimdiden afiyetler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

null

HAZIRLAMA SÜRESİ

1 saat

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaZeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 su bardağı sıcak su
 • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
 • 3 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 paket instant maya
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1,5 su bardağı tam buğday unu
 • 1,5 su bardağı un
 • 4 yemek kaşığı dilimlenmiş siyah zeytin
 • 2 diş sarımsak
 • 1 yemek kaşığı kekik
 • 1 yemek kaşığı biberiye
 • 1 adet yumurta sarısı
 • Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifinin Püf Noktası

  Hamuru yoğururken daha fazla un kullanmayın.

  Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifinin Pişirme Önerisi

  Dilimli zeytin yerine çekirdeklerini çıkardığınız sevdiğiniz herhangi bir zeytini, sıvıyağ yerine zeytinyağı kullanabilirsiniz.

  Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Genişçe bir kapta el yakmayacak sıcaklıktaki sıcak suyu, mayayı, şekeri karıştırıp 5 dakika bekliyoruz.

  2. Mayalı karışıma sıvı yağı,  tam buğday ununu, beyaz unu ve tuzu ekleyip iyice yoğurup üstünü streç filmle kapatıp minimum 1 saat mayalandırıyoruz.

  3. Mayalanan hamura dilimli siyah zeytini, ezilmiş sarımsağı, kekiği ve biberiyeyi de ekleyip iyice yoğuruyoruz.

  4. Hamuru 8 eş parçaya bölüp top şeklinde yuvarlıyoruz ve yağlı kağıt serili bir fırın kabına çiçek şeklinde diziyoruz.

  5. Şekil verdiğimiz hamurun üstüne çırptığımız yumurta sarısını sürüp streç filmle üstünü kapatıp yaklaşık yarım saat dinlendiriyoruz.

  6. Dinlenen hamuru önceden ısıtılmış 190 dereceli fırında üstü kızarana kadar yaklaşık 20-25 dk pişirip afiyetle tüketiyoruz.

  Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifinin Servis Önerisi

  Kahvaltıda zeytinyağlı domatesli yumurta ile  Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi

  Ayrılmadan önce Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi istediğinde yeme, Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi

  “Yeterince Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi ister. Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Zeytinli Sarımsaklı Çiçek Ekmek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?