Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Zeytinli Ekmek Tarifi

Zeytinli Ekmek Tarifi

Zeytinle, ekmek birlik oldu ve bir yıldız doğdu. Yapması biraz vakit alsa da, sonuçlarına değecek bir lezzet çıkıyor ortaya. Yemeye kıyamayacağınız bu muhteşem zeytinli ekmeği bu haftasonu pişirip misafirlerinize kahvaltıda ikram edin.

KAÇ KİŞİLİK

1 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaZeytinli Ekmek Tarifi İçin Malzemeler

 • 500 gram un
 • 25 gram maya
 • 80 ml. süt
 • 200 ml. su
 • 10 gram şeker
 • 10 gram tuz
 • 50 gram eritilmiş tereyağı
 • 1 adet yumurta
 • İçi için

 • 150 gram zeytin ezmesi
 • 1 adet sarımsak
 • 1 tatlı kaşığı kuru kekik
 • 2 tatlı kaşığı haşhaş tohumu
 • 1/2 kase ceviz içi (ince çekilmiş)
 • Üzeri için

 • 2 yemek kaşığı yumurta karışımı
 • Zeytinli Ekmek Tarifinin Pişirme Önerisi

  Pişirirken belli aralıklarla ekmeğin yönünü değiştirerek her yerinin eşit miktarda pişmesini sağlayın.

  Zeytinli Ekmek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Mayayı, ılık su, şeker ve süt içinde bir süre bekletin.

  2. Unu eleyip tuz ile karıştırın.

  3. Tüm malzemeleri birleştirin. Ayaklı miksere hamur kancasını takın.

  4. Önce 6 dakika düşük hızda karıştırın.Daha sonra hamur elastik olana kadar bir 6 dakika daha ikinci devirde hamuru karıştırın.

  5. Altına hafif un serptiğiniz bir kaba alıp, hamurun iki katına çıkması için yeterli mesafe bırakacak şekilde üzerini streç filmle kapatıp oda sıcaklığında 1 - 1,5 saat dinlendirin.

  6. Hamuru hafif un serptiğiniz bir tezgaha alıp havasını almak için 2-3 dakika yoğurun.

  7. Dört eşit parçaya bölün yaklaşık (220 grlık toplar halinde)ve hamurları eşit dört parça olacak şekilde açın.

  8. Zeytin ezmesine sarımsak ve kuru otları ekleyin. Her kat arasına zeytin ezmesi ve haşhaş tohumu serpin.

  9. Katları birleştirip sekiz eşit parçaya kesin. Üçgenlerin ortasına bir kesik atın. İnce kısmı alttan bu delikten geçirin.

  10. 4 adet ortaya 4 adet de kenarlara gelecek şekilde üçgenleri yerleştirin. Çiçek şeklinde dizip üzerine yumurta karışımı sürün.

  11. Bu şekilde on dakika bekletin. Bir kat daha yumurta karışımı sürüp üzerine haşhaş tohumu serpin. 180 derecelik fırında üzeri kızarıncaya kadar yaklaşık 20 dakika pişirin.

  12. Üzeri kızarınca çıkarıp afiyetle tüketin.  Zeytinli Ekmek Tarifi

  Ayrılmadan önce Zeytinli Ekmek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Zeytinli Ekmek Tarifi Zeytinli Ekmek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Zeytinli Ekmek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Zeytinli Ekmek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Zeytinli Ekmek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Zeytinli Ekmek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Zeytinli Ekmek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Zeytinli Ekmek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Zeytinli Ekmek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Zeytinli Ekmek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Zeytinli Ekmek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Zeytinli Ekmek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Zeytinli Ekmek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Zeytinli Ekmek Tarifi istediğinde yeme, Zeytinli Ekmek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Zeytinli Ekmek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Zeytinli Ekmek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Zeytinli Ekmek Tarifi Zeytinli Ekmek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Zeytinli Ekmek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Zeytinli Ekmek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Zeytinli Ekmek Tarifi

  “Yeterince Zeytinli Ekmek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Zeytinli Ekmek Tarifi Zeytinli Ekmek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Zeytinli Ekmek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Zeytinli Ekmek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Zeytinli Ekmek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Zeytinli Ekmek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Zeytinli Ekmek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Zeytinli Ekmek Tarifi Zeytinli Ekmek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Zeytinli Ekmek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Zeytinli Ekmek Tarifi ister. Zeytinli Ekmek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Zeytinli Ekmek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Zeytinli Ekmek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler