Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Zerdeçallı Spagetti Tarifi

İyi beslenmenin ancak gerçek gıdayla mümkün olduğuna inanan Yemekyolculuğu Yemek.com için yazdı.
Zerdeçal, faydalarıyla ilgili her gün yeni bir şey duyduğumuz şifalı bir baharat. Güney Asya kökenli baharat, Hint safranı adıyla da biliniyor ve Güney Asya mutfağında yaygın olarak kullanılıyor. Zerdeçal, köri karışımının içindeki baharatlardan sadece biri.
Kış hastalıklarıyla savaşmada etkili doğal reçetelerin içinde yer alan zerdeçalı; et yemekleri, soslar, salata ve sotelerde kullanmak mümkün. Makarna sosu da zerdeçalın rahatlıkla kullanılabileceği bir yer. Spagetti tarifinde zerdeçalın faydalarından mümkün olduğunca çok yararlanmak için sadece sosta değil, haşlama suyunda da kullanılıyor ve bu sayede makarna çok hoş bir renk alıyor.

KAÇ KİŞİLİK

6 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaZerdeçallı Spagetti Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 paket spagetti
 • 2 tatlı kaşığı tuz
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı (tepeleme) toz zerdeçal
 • Servisi için

 • 1,5 su bardağı yoğurt
 • Sosu için

 • 6 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 6 diş sarımsak
 • 3 adet yıldız anason
 • 2 adet rendelenmiş portakal kabuğu
 • 1 çay kaşığı toz zerdeçal
 • 1/4 çay kaşığı tuz
 • Zerdeçallı Spagetti Tarifinin Püf Noktası

  Sosu hazırlarken malzemeleri karartmadan kısa sürede ve düşük ısıda kavurmaya dikkat edin. Özellikle ince ince rendelenmiş portakal kabuğu, çabuk karardığı için başından ayrılmadan pişirmekte fayda var.

  Zerdeçallı Spagetti Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Derin bir tencereye aldığınız spagetti haşlama suyuna tuz, zeytinyağı ve zerdeçalı katın. Spagetti makarnayı, kaynamaya başlayan suda damak tadınıza göre haşlayın.

  2. Haşlanan spagettiyi süzün fakat sosla buluşacağı için durulamayın.

  3. Sos yapımında kullanacağınız zeytinyağını küçük bir sos tenceresinde kızdırın.

  4. Sarımsak eziciden geçirdiğiniz ya da havanda dövdüğünüz sarımsak ve yıldız anasonları ekledikten sonra sosu 1-2 dakika kadar karıştırarak orta ateşte kavurun.

  5. Rendenin ince tarafıyla rendelenmiş portakal kabuğu ve zerdeçalı sos tenceresine aktarın. Portakal kabuklarını karartmamaya dikkat edip, 1 dakika kadar kavurun.

  6. Ocaktan aldığınız sosa tuz katıp, karıştırın. Yıldız anasonları sosun içinden çıkartın.

  7. Haşlanmış sıcak spagettiyi servis tabaklarına paylaştırın. Üzerlerine çırpılmış yoğurt ekleyin. Zerdeçallı yağdan oluşan hazırladığınız sosu üzerlerine gezdirip sıcak olarak sevdiklerinizle paylaşın.  Zerdeçallı Spagetti Tarifi

  Ayrılmadan önce Zerdeçallı Spagetti Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Zerdeçallı Spagetti Tarifi Zerdeçallı Spagetti Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Zerdeçallı Spagetti Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Zerdeçallı Spagetti Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Zerdeçallı Spagetti Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Zerdeçallı Spagetti Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Zerdeçallı Spagetti Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Zerdeçallı Spagetti Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Zerdeçallı Spagetti Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Zerdeçallı Spagetti Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Zerdeçallı Spagetti Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Zerdeçallı Spagetti Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Zerdeçallı Spagetti Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Zerdeçallı Spagetti Tarifi istediğinde yeme, Zerdeçallı Spagetti Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Zerdeçallı Spagetti Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Zerdeçallı Spagetti Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Zerdeçallı Spagetti Tarifi Zerdeçallı Spagetti Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Zerdeçallı Spagetti Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Zerdeçallı Spagetti Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Zerdeçallı Spagetti Tarifi

  “Yeterince Zerdeçallı Spagetti Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Zerdeçallı Spagetti Tarifi Zerdeçallı Spagetti Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Zerdeçallı Spagetti Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Zerdeçallı Spagetti Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Zerdeçallı Spagetti Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Zerdeçallı Spagetti Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Zerdeçallı Spagetti Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Zerdeçallı Spagetti Tarifi Zerdeçallı Spagetti Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Zerdeçallı Spagetti Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Zerdeçallı Spagetti Tarifi ister. Zerdeçallı Spagetti Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Zerdeçallı Spagetti Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Zerdeçallı Spagetti Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?