Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi

Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi

Akşam yemeklerine enfes başlangıç olan sıcacık çorbalar... Zerdaçallı mercimek çorbası tarifi ile misafirlerinizin içleri ısınacak, damaklarına leziz bir çorba sunacaksınız. Üstelik oldukça da sağlıklı.
Üzerine biraz kızgın yağ gezdirdikten sonra servis edeceğiniz enfes çorba tarifimize alalım sizleri. Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

6 kase

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaZerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 su bardağı kırmızı mercimek
 • 1 adet orta boy soğan
 • 1 adet orta boy patates
 • 1 adet orta boy havuç
 • 1 kase yoğurt
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 5 yemek kaşığı limon
 • 1 yemek kaşığı sirke
 • 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal
 • 3 yemek kaşığı tereyağı
 • 3 tutam kuru nane
 • 1 çay kaşığı pul biber
 • 3 çay kaşığı tuz
 • Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifinin Püf Noktası

  Yoğurdu iyice çırpın.

  Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifinin Pişirme Önerisi

  Renginde hafif turunculuk isterseniz yarım kapya biber ilave edebilirsiniz.

  Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Mercimeği yıkayalım. Havuç, patates ve soğanı soyalım.

  2. Havuç ve patatesi rendeleyelim. Soğanı ise doğrayalım. Üstüne yaklaşık 9-10 su bardağı su ekleyerek ocağa koyalım.

  3. Yoğurt, yumurta sarısı, zerdeçal, sirke ve limonu bir kasede çırpalım.

  4. Pişen çorbamızı blendırdan geçirelim.

  5. Terbiyesini yavaş yavaş çorbaya ekleyelim. Tuzunu ekleyelim.

  6. Bir tavada tereyağı, pul biber ve nane karışımını yapalım.

  7. Yağı ister içine dökün ister servis yaparken üzerilerine ilave edin. Afiyet olsun.  Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi

  Ayrılmadan önce Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi istediğinde yeme, Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi

  “Yeterince Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi ister. Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Zerdeçallı Mercimek Çorbası Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?