Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Zencefilli Humus Tarifi

Zencefilli Humus Tarifi

Bir tarafı Hollandalı diğer tarafı da bolca göçmenlik taşıyan “yemek” için yaşayan biri olan Yasemin Kennedie, Yemek.com için yazdı.
Geleneksel tatlara ufak ufak ve farklı dokunuşlarda bulunmak en sevdiğim şeylerden biri! Özellikle de farklı baharatlara dur diyemiyorum. Bu sefer mezelerin baş tacı, her sofranın olmazsa olmazı humusa ufak dokunuşlar yaparak güzel bir lezzet ortaya çıkardım. Siz de bayılacaksınız!

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaZencefilli Humus Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 su bardağı haşlanmış ve kabuğu soyulmuş nohut
 • 5 diş sarımsak
 • 3 yemek kaşığı tahin
 • 1 tatlı kaşığı toz zencefil
 • 1 tatlı kaşığı toz kimyon
 • 1 tatlı kaşığı paprika biber
 • 1/2 su bardağı ekmek içi
 • 2 yemek kaşığı ılık su
 • 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
 • 4 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • 1/4 çay kaşığı karabiber
 • Zencefilli Humus Tarifinin Püf Noktası

  Eğer humus karışımının kıvamı yeterince yumuşaksa su eklemenize gerek yoktur.

  Zencefilli Humus Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Diriliği gidene kadar haşladığınız nohutların kabuklarını soyun. Ekmek içini küçük parçalar halinde ufalayın.

  2. Haşlanmış nohut, ekmek içi, toz zencefil, sarımsak, zeytinyağı, paprika, tahin, toz kimyon, tuz ve karabiberi mutfak robotu ya da blendera alın. Tüm malzemeyi pürüzsüz bir kıvam alana kadar çektirin.

  3. Taze sıkılmış limon suyu kattıktan sonra kıvamına göre ılık su eklediğiniz humus karışımını tahta bir kaşık yardımıyla karıştırın.

  4. Servis tabağına aldığınız humusu, arzu ettiğiniz baharatlar eşliğinde bekletmeden sevdiklerinizle paylaşın.

  Zencefilli Humus Tarifinin Servis Önerisi

  Humusu kızarmış ekmek dilimleri eşliğinde toz kırmızı biber ilavesiyle servis edebilirsiniz.  Zencefilli Humus Tarifi

  Ayrılmadan önce Zencefilli Humus Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Zencefilli Humus Tarifi Zencefilli Humus Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Zencefilli Humus Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Zencefilli Humus Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Zencefilli Humus Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Zencefilli Humus Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Zencefilli Humus Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Zencefilli Humus Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Zencefilli Humus Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Zencefilli Humus Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Zencefilli Humus Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Zencefilli Humus Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Zencefilli Humus Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Zencefilli Humus Tarifi istediğinde yeme, Zencefilli Humus Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Zencefilli Humus Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Zencefilli Humus Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Zencefilli Humus Tarifi Zencefilli Humus Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Zencefilli Humus Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Zencefilli Humus Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Zencefilli Humus Tarifi

  “Yeterince Zencefilli Humus Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Zencefilli Humus Tarifi Zencefilli Humus Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Zencefilli Humus Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Zencefilli Humus Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Zencefilli Humus Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Zencefilli Humus Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Zencefilli Humus Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Zencefilli Humus Tarifi Zencefilli Humus Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Zencefilli Humus Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Zencefilli Humus Tarifi ister. Zencefilli Humus Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Zencefilli Humus Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Zencefilli Humus Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?