Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Yunan Salatası Tarifi

Yunan Salatası Tarifi

Yunan Salatası, bizim damak tadımıza en uygun, her gün tükettiğimiz malzemelerden oluşan bir tarif. Adeta alışık olduğumuz kahvaltının bir salata olarak sunulması gibi!
İçinde mis kokulu domates, salatalık, peynir, zeytin ve kekiğin yoğun olduğu bu nefis salatayı ister bir öğün olarak tüketin, ister deniz ürünlerinin ağırlıkta olduğu bir sofrada servis edin. Bu salata her sofraya çok yakışacaktır.
Üstelik 5 dakikada hazırlanıyor, renk cümbüşü ile sofraların tacı oluyor. Haydi 5 dakikada bu tarifi hazırlayalım, tadını keyfine vararak çıkaralım. Afiyet olsun!

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

5 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakikaYunan Salatası Tarifi İçin Malzemeler

 • 10 adet cherry domates
 • 2 adet salatalık
 • 1 adet kırmızı soğan
 • 1/2 adet yedikule marulu
 • 1/4 adet kıvırcık marul
 • 1 adet kapya biber
 • 1 adet limonun suyu
 • 1/2 çay bardağı zeytinyağı
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı kekik
 • 2 dilim beyaz peynir (küp doğranmış)
 • Yunan Salatası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Cherry domatesleri ikiye bölün, salatalıkları dilimleyin.

  2. Kapya biberleri de salatalıklara uygun olarak dilimleyin. Kırmızı soğanları yarım ay şeklinde doğrayın.

  3. Marulları da çatala gelecek büyüklükte doğrayın.

  4. Zeytinyağı, limon, tuz ve kekiği bir kapta çırparak karıştırın.

  5. Servis edeceğiniz salata kasesinin içerisine önce marulları, üzerine kırmızı soğan, salatalık, cherry domatesl, kapya biber, siyah zeytin ve beyaz peynirleri de güzelce dizdikten sonra hazırladığınız sosu üzerine gezdirin. Sevdiklerinizle afiyetle tüketin.  Yunan Salatası Tarifi

  Ayrılmadan önce Yunan Salatası Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Yunan Salatası Tarifi Yunan Salatası Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Yunan Salatası Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Yunan Salatası Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Yunan Salatası Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Yunan Salatası Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Yunan Salatası Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Yunan Salatası Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Yunan Salatası Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Yunan Salatası Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Yunan Salatası Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Yunan Salatası Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Yunan Salatası Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Yunan Salatası Tarifi istediğinde yeme, Yunan Salatası Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Yunan Salatası Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Yunan Salatası Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Yunan Salatası Tarifi Yunan Salatası Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Yunan Salatası Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Yunan Salatası Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Yunan Salatası Tarifi

  “Yeterince Yunan Salatası Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Yunan Salatası Tarifi Yunan Salatası Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Yunan Salatası Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Yunan Salatası Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Yunan Salatası Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Yunan Salatası Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Yunan Salatası Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Yunan Salatası Tarifi Yunan Salatası Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Yunan Salatası Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Yunan Salatası Tarifi ister. Yunan Salatası Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Yunan Salatası Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Yunan Salatası Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?