Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi

En çok sabahları tükettiğimiz hamur işlerinden biri olan poğaçayı  genelde okula, işe giderken mis gibi kokan, fırınlarından yeni çıkmış pastanelerden alırız. Öyle tatlı gelir ki yedikçe yiyesin gelir. Yumuşacık yapısı ``Nasıl yapıyorlar acaba ?`` dedirtir. İşte o poğaçalardan evde de yapmak mümkün.
Uzun süre tazeliğini koruyan bu yumuşacık  pastane poğaçasının tarifini mutlaka bir yerlere yazın, not edin. Çünkü tadına bakanlar sizden mutlaka tarifini isteyecektir. Malzemeler hazır ise o zaman puf puf poğaçaları yapma vakti! Afiyet olsun

KAÇ KİŞİLİK

8 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

25 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaYumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi İçin Malzemeler

 • 6,5 bardak un
 • 1 paket yaş maya
 • 4 yemek kaşığı şeker
 • 1 su bardağı sıvı yağ
 • 1 su bardağı süt (ılık)
 • 2 adet yumurta (1 yumurta sarısı ayrılacak)
 • 1 su bardağı su (ılık)
 • 1,5 tatlı kaşığı tuz
 • Üzeri için

 • 1,5 yemek kaşığı susam ve çörek otu karışımı (arzuya göre)
 • Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Ilık suda mayayı eritin. Üzerine toz şeker ekleyip karıştırın ve 15 dakika bekletin.

  2. Yoğurma kabına süt, sıvı yağ, yumurta ve tuzu alın ve karıştırın.

  3. Eriyen mayayı yoğurma kabının içerisine alın.

  4. Unu yavaş yavaş ilave ederek yoğurmaya başlayın. Hamur ele yapışmayacak kıvama gelene kadar yoğurun.

  5. Yoğurulan hamurun üzerini kapatın ve 30 dakika mayalanmaya bırakın.

  6. Mayalanan hamurdan eşit yuvarlak bezeler hazırlayın ve elinizde ortadan bastırıp dilediğiniz malzemeyi ortasına yerleştirip kapatın.

  7. Fırın tepsisine dizdiğiniz poğaçaların üzerine yumurta sarısı sürün.

  8. Arzuya göre susam ve çörek otu serpiştirdiğiniz poğaçaları 180 derecede 25-30 dakika pişirin.  Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi

  Ayrılmadan önce Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi istediğinde yeme, Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi

  “Yeterince Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi ister. Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Yumuşacık Pastane Poğaçası Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?