Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi

Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi

Pesto; bir yapım tekniğiyken, fesleğen kullanarak yapılan pestolar kendinden fazla sevilmesiyle fesleğen pestosunun adı `pesto` olmuş. Biz de hiç bunu sorgulamadan, fesleğeni mutfağımıza daha sık konuk ettiğimizden pesto bize yetmiştir. Ispanak ve diğer yeşilliklerin pestosu da gayet lezzetliyken sadece baharat olarak kullandığımız fesleğeni pesto olarak kullanmak belki biraz işimize gelmiş ve bu nefes açan tadı daha çok yeme imkanı yaratmışızdır, kim bilir?
Mutlulukla ilintilendirdiğimiz kahvaltıya pesto sosunu dahil ederek mutluluğu çoğalttık, tüm güne yaydık. Tercihen kullanacağınız ekşi mayalı ekmek dilimleriyle uzun süre tokluğunuzu garantiletir. Bu arada aktif bir ekşi mayanız varsa bu tarifimizi inceleyerek kendi ekmeğinizle güne başlayabilirsiniz.
Türk kahvaltılarının vazgeçilmezi yumurta ile ekmek dilimlerimizi tam anlamıyla taçlandırın. Uzun vakitli, kalabalık ve keyifli kahvaltıları reçetelerinize eklemeyi unutmayın. Afiyet olsun.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakikaYumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi İçin Malzemeler

 • Diğer Malzemeler

 • 4 dilim ekşi mayalı ekmek
 • 2 yemek kaşığı tereyağı
 • 4 adet yumurta
 • 1 tutam tuz
 • 1 tutam karabiber
 • 1 tutam pul biber
 • Fesleğenli Pesto Sos İçin

 • 5-6 diş sarımsak
 • 3 demet taze fesleğen
 • 30 gram çam fıstığı
 • 100 gram parmesan
 • 1 adet limon
 • 1 tutam deniz tuzu
 • 1 tutam iri çekilmiş karabiber
 • 1/2 su bardağı ekstra sızma zeytinyağı
 • Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifinin Püf Noktası

  Pesto sosunu yaparken kıvam yoğun gelirse ölçülü zeytinyağının haricinde göz kararı zeytinyağı ekleyebilirisiniz.

  Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifinin Pişirme Önerisi

  Ekmek dilimlerini başka bir tavada dilerseniz ısıtabilirsiniz. 

  Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Fesleğenli Pesto Yapmak İçin: Fesleğenlerin yapraklarını ayıklayın, iyice yıkayın ve kurulayın.

  2. Suyunu iyice kuruladığınız fesleğenleri rondoya yerleştirin içerisine ayıkladığınız sarımsakları, iri taneli deniz tuzunu, karabiberi ve limon suyunu ekleyerek rondoyu çalıştırın.

  3. Çam fıstığını ve zeytinyağını ekleyerek malzemelri rondoda çekmeye devam edin.

  4. En son parmesanı ekleyerek bir kez daha çalıştırın. Sosunuz hazır!

  5. Tavayı ısıtın ve tereyağını eritin.

  6. Yumurtaları teker teker veya tavanın büyüklüğüne göre birbirlerine karışmayacak şekilde sarısı pişene kadar pişirin.

  7. Ekmek dilimlerinin üzerine pesto sosunu sürün.

  8. En son yumurtayı pesto sosun üzerine düzgünce yerleştirin. Karabiber, pul biber ve tuz ile dilediğiniz gibi lezzetlendirin.

  Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifinin Servis Önerisi

  Domates dilimleriyle tabağı renklendirmek size kalmış!  Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi

  Ayrılmadan önce Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi istediğinde yeme, Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi

  “Yeterince Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi ister. Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Yumurtalı Pesto Soslu Ekmek Dilimleri Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?