Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Yulaflı Kurabiye Tarifi

Beyaz undan tamamen, tam buğday unundan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışan bir kurabiye çeşidi yulaflı kurabiye. Toz şekere kapıları tamamen kapalı, esmer şekere bir parça aralık. Kuru üzümle arası iyi gibi, zencefil tarçın gibi baharatlarla oldukça iyi geçiniyor. Kahve ve çayı seviyor.
Yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyor, fırının yolunu tutuyoruz.

KAÇ KİŞİLİK

24 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

12 dakikaYulaflı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 50 gram tereyağı (oda sıcaklığında bekletilmiş)
 • 2 yemek kaşığı esmer şeker
 • 1 adet yumurta
 • 2 su bardağı yulaf
 • 1/2 su bardağı tam buğday unu
 • 1 çay kaşığı tarçın
 • 1/2 paket kabartma tozu
 • 1/2 çay kaşığı toz zencefil
 • 1 adet orta boy rendelenmiş limon kabuğu
 • 1/2 su bardağı kuru üzüm
 • 1/2 su bardağı ayıklanmış ay çekirdeği
 • Yulaflı Kurabiye Tarifinin Püf Noktası

  Kurabiye hamurunu elinizle çok fazla yoğurmadan toparlayın. Hamura eşit olarak dağılması için oda sıcaklığında beklettiğiniz tereyağını kullanın.Kuru malzemeleri önceden ayrı bir kapta harmanlayın.

  Yulaflı Kurabiye Tarifinin Pişirme Önerisi

  Kurabiyeleri, arzu ettiğiniz sayı ve büyüklükte hazırlayabilirsiniz.Kuru üzüm yerine kurutulmuş meyve parçaları kullanabilirsiniz.

  Yulaflı Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kurabiye hamurunu hazırlamak için; yulaf, tam buğday unu, tarçın, toz zencefil ve kabartma tozunu bir kapta harmanlayın.

  2. Oda sıcaklığında beklettiğiniz tereyağı ve esmer şekeri mikser yardımıyla çırpın.

  3. Yumurta ve rendelenmiş limon kabuğunu katıp karıştırma işlemini sürdürün. Kenarda kalan malzemeleri aralarda orta kısma toplayın.

  4. Ayrı bir kapta harmanladığınız kuru malzemeleri tereyağlı ve yumurtalı karışıma katıp tahta bir kaşık yardımıyla alttan üste doğru karıştırın.

  5. Son olarak hafifçe unlanmış kuru üzüm ve ayıklanmış ay çekirdeğini katıp kurabiye hamurunu elinizle toparlayın.

  6. Hazır durumda olan kurabiye hamurunu ayrı bir kaba alıp buzdolabında 30 dakika kadar dinlendirin.

  7. Fırın tepsilerine yağlı kağıt serin. Buzdolabında dinlenen hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopartıp avuç içinizde yuvarlayın.

  8. Fırın tepsisine aralıklı olarak yerleştirdiğiniz kurabiyelerin üzerine hafifçe bastırdıktan sonra önceden ısıtılmış 170 derece fırında 12 dakika kadar pişirin.

  9. Fırından çıkardığınız sıcak kurabiyeleri ızgara teli üzerine alıp dinlendirdikten sonra sevdiklerinizle paylaşın.  Yulaflı Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Yulaflı Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Yulaflı Kurabiye Tarifi Yulaflı Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Yulaflı Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Yulaflı Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Yulaflı Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Yulaflı Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Yulaflı Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Yulaflı Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Yulaflı Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Yulaflı Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Yulaflı Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Yulaflı Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Yulaflı Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Yulaflı Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Yulaflı Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Yulaflı Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Yulaflı Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Yulaflı Kurabiye Tarifi Yulaflı Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Yulaflı Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Yulaflı Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Yulaflı Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Yulaflı Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Yulaflı Kurabiye Tarifi Yulaflı Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Yulaflı Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Yulaflı Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Yulaflı Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Yulaflı Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Yulaflı Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Yulaflı Kurabiye Tarifi Yulaflı Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Yulaflı Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Yulaflı Kurabiye Tarifi ister. Yulaflı Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Yulaflı Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Yulaflı Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?