Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi

Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi

Yeşil elmanın ekşiliği, kırmızı lahananın tok tutan yapısı ve ekşi- tatlı sosu ile  iyi bir başlangıç olmasının yanı sıra iştahınızı açacak.
Bu tarife iki isim verebiliriz aslında soranlara. Yeşil elma salatası ya da mor lahana salatası. Ancak biz onları el ele tutuşturduk, bir isim verdik: Yeşil elmalı mor lahana salatası.
Diyette olanlara, diyette olmayanlara, elma sevenlere, sevmeyenlere herkese hediye olsun bu tarif...
Afiyetler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

5 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakikaYeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi İçin Malzemeler

 • 1/2 adet kırmızı lahana
 • 1 adet ekşi, yeşil elma
 • 4 adet ceviz içi
 • Sosu için

 • 1/2 adet limon suyu
 • 1 adet taze sıkılmış portakal suyu
 • 1 tatlı kaşığı toz şeker
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifinin Püf Noktası

  Elmaları dilimledikten sonra kararmamaları için limonlu suda bekletin.

  Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kırmızı lahanayı ince ince kıydıktan ya da rendeledikten sonra tuz ile ovun.

  2. Bol suda yıkayıp, fazla suyunu süzdürün.

  3. Kabuğunu soyduğunuz ekşi, yeşil elmayı çekirdeklerini çıkardıktan sonra kibrit çöpü şeklinde, ince ince dilimleyin.

  4. Lahanayı geniş bir servis tabağına alın. Üzerine elma dilimlerini yerleştirin.

  5. Ayıklanmış ceviz içlerini salataya katın.

  6. Salatanın sosu için; limon suyu, portakal suyu, toz şeker, zeytinyağı ve tuzu karıştırın.

  7. Salatanın üzerine gezdirdikten sonra bekletmeden servis edin. Sevdiklerinizle paylaşın.

  Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifinin Servis Önerisi

  Arzuya göre; salatanıza soya filizi de ekleyebilirsiniz.  Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi

  Ayrılmadan önce Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi istediğinde yeme, Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi

  “Yeterince Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi ister. Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Yeşil Elmalı Mor Lahana Salatası Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?