Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Vişneli Kurabiye Tarifi

Siz hiç kurabiye girmeyen ev gördünüz mü? Hiç sanmıyoruz, en az haftada bir kez girer her mutfağa, bazen sağlıklı atıştırmalık olur bazen kallavi kurabiye çeşitleri ama bizden, sizden biri gibi değil mi kurabiye?
Mevsimin en güzel armağanlarını, hamurun içine hapsedip, lezzetini karamelize ederek arttırdığımız bu tarif ve niceleri gün be gün sizinle buluşmak için gün sayıyor adeta. Biliyoruz hava çok sıcak, fırın çalıştırmak bir eziyet ama emin olun sonunda bu güzel lezzet bombaları varsa... Değecek...
Şimdiden malzemeleri hazırladığınızı görür gibi olduk ama... Afiyetler, şimdiden öyleyse...

KAÇ KİŞİLİK

8 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaVişneli Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • Kurabiye Hamuru İçin

 • 1/2 paket margarin veya tuzsuz tereyağı
 • 1 su bardağı şeker
 • 3 su bardağı un (aldığı kadar)
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 paket vanilya
 • 1 adet yumurta
 • Vişne Dolgu İçin

 • 250 gram vişne (çekirdekleri çıkartılmış)
 • 1/2 su bardağı şeker
 • Vişneli Kurabiye Tarifinin Püf Noktası

  Kurabiye hamurunu buzdolabında mutlaka dinlendirin.

  Vişneli Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Vişne Dolgusunun Hazırlanışı: Çekirdekleri çıkarılmış vişneleri, şekerle birlikte ocakta yoğunlaştırın. Su hiç kalmayacak şekilde vişnelerin suyunu çektirin.

  2. Kurabiye Hamurunun Hazırlanışı: Un ve margarini birlikte harmanlayın. Şeker, yumurta, kabartma tozu ve vanilyayı hamura iyice karıştırın.

  3. Eğer hamurunuz fazla cıvık ise aldığı kadar un ekleyerek, kulak memesi kıvamına gelinceye kadar yoğurmaya devam edin.

  4. Tezgahı hafif unlayarak, hamuru yoğurmaya devam edin.

  5. Hamur pürüzsüzleşince streç filme sarıp, buzdolabında 30 dakika dinlendirin.

  6. Fırını 160 derece, fansız programda ısıtın.

  7. Hamurdan parçalar koparıp, avucunuzda yuvarlayın.

  8. Hamurun ortasına vişne dolgudan bir kaşık koyun ve bohça şeklinde yuvarlayarak tepsiye aralıklarla yerleştirin.

  9. Üzeri fazla renk almadan 15-20 dakika pişirin ve soğuyunca üzerine pudra şekeri serperek servis edin. İşte bu kadar kolay, afiyet olsun!  Vişneli Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Vişneli Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Vişneli Kurabiye Tarifi Vişneli Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Vişneli Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Vişneli Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Vişneli Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Vişneli Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Vişneli Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Vişneli Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Vişneli Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Vişneli Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Vişneli Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Vişneli Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Vişneli Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Vişneli Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Vişneli Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Vişneli Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Vişneli Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Vişneli Kurabiye Tarifi Vişneli Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Vişneli Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Vişneli Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Vişneli Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Vişneli Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Vişneli Kurabiye Tarifi Vişneli Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Vişneli Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Vişneli Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Vişneli Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Vişneli Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Vişneli Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Vişneli Kurabiye Tarifi Vişneli Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Vişneli Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Vişneli Kurabiye Tarifi ister. Vişneli Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Vişneli Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Vişneli Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?