Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi

Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi

Şöyle bir tepsi kurabiye mutluluktan bahsetsek, kokusunun bütün evi hatta bütün apartmanı saracağını da ilave etsek ne düşünürdünüz?
Nasıl bir kurabiye hayal ederdiniz? Biz yemek.com ekibi olarak gözlerimizi kapadık ve aklımıza ilk gelen kurabiyenin tarifini sizinle paylaştık.
Biz kurabiyemize misler gibi aromasını katması için vanilya özütü  tarifimizden faydalandık ama siz hazır paket vanilin veya aktarlardan ulaşabileceğiniz kristal vanilyayla da bu tarifi aynı şekilde hazırlayabilirsiniz. Önemli olan bu nefis kurabiyeleri tatmak.
Afiyetler, bol keyifler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

1 tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

25 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaVanilyalı Ay Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 2,5 su bardağı un
 • 1 su bardağı pudra şekeri
 • 175 gram oda sıcaklığında tereyağı
 • 4 yemek kaşığı soğuk su
 • 3 yemek kaşığı süt
 • 1 adet yumurta
 • 1/2 su bardağı mısır nişastası
 • 1 çay kaşığı vanilya özütü (1 paket vanilya veya 1 tutam kristal vanilya kullanilabilir)
 • Üzeri için:

 • 3 yemek kaşığı pudra şekeri
 • Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifinin Püf Noktası

  Tüm malzemelerin oda sıcaklığında olması hamurun kolayca homojen bir kıvam alması için önemlidir.

  Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifinin Pişirme Önerisi

  Kurabiyenin pişme derecesini kontrol ederken, altının renk alıp üst kısmının renk almamasına özen gösterin.

  Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Fırını 180 dereceye ısıtın.

  2. Unu geniş bir kaba eleyin ve tereyağını unla harmanlayın.

  3. Tüm malzemeyi ilave edin ve homojen bir şekilde karışana kadar yoğurun.

  4. Hamuru streç filme sarın ve buzdolabında 30 dakika dinlendirin.

  5. Dinlenen hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopartın ve ay şeklini verin. Dilerseniz iki ucu inceleterek kurabiyenizin şeklini geliştirebilirsiniz.

  6. Yağlı kağıt serili fırın tepsisine şekil verdiğiniz kurabiyeleri dizin ve fazla renk almadan 15 dakika pişirin.

  7. Fırından çıkan kurabiyelerinizi soğutmak için ızgara tel üzerine dinlendirin.

  8. İyice soğuyan kurabiyelerine pudra şekeri serperek servis edin. İşte bu kadar, afiyetler olsun!

  Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifinin Servis Önerisi

  Dilerseniz pudra şekeri elemek yerine erimiş çikolataya batırarak servis edebilirsiniz.  Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi ister. Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Vanilyalı Ay Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?