Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Tuzda Çipura Tarifi

Tuzda Çipura Tarifi

Balık mevsiminin hakkını vermek, hem de alışılmışın dışında, hiç yağsız bir tarifle güzelim çupraları pişirmek için mükemmel bir tarif geliyor; tuzda çipura.
Kaya tuzu kullandığımız bu tarifte balıkları kokulu otlarla doldurup aromalandırdığımız tuz yatağına yatırıyoruz. Üstlerini de bol tuzla kaplayıp, fırına veriyoruz. Tamamen kendi yağıyla pişen efsane bir lezzet oluyor.
Yanındaki mevsim salatası ve bol sarımsaklı aioli sosuyla lezzetini adeta ikiye üçe katlıyoruz. Sofraya tuz dulu bir tepsi getirip, bir bıçak yardımıyla tuzu kırıp içinden nefis pişmiş, sulu sulu çipuraları çıkardığınızda hayranlıktan bir süre yiyemeyeceksiniz. Nasıl bir nefislik, anlatması zor. En iyisi bir deneyin. Afiyetler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaTuzda Çipura Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 adet çupra (temizlenmiş)
 • 3 kilogram kaya tuzu
 • 3 adet yumurta
 • 3 yemek kaşığı rezene tohumu
 • 2 adet limon kabuğu rendesi
 • 1 avuç kekik
 • 1 avuç maydanoz
 • 2-3 adet taze soğan
 • Aioli sos için

 • 3 diş sarımsak
 • 1 tutam safran
 • 1 tutam tuz
 • 100 ml. zeytinyağı
 • Tuzda Çipura Tarifinin Püf Noktası

  Tuzun içine kattığınız aromaları iyice özümsemesi için, güzelce karıştırıp, ondan sonra tepsiye dökmelisiniz.

  Tuzda Çipura Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Tuzu derince bir kaba alın. Üstüne bir yumurtaları kırın, rezene tohumlarını serpin ve limon kabuğu rendelerini ilave edin. Güzelce karıştırın ve bir kenara alın.

  2. Balıkların karnını; taze kekik, maydanoz ve taze soğanlarla doldurun. Hazırladığınız tuzun 3’te 1’ini tepsinin dibini tamamen kaplayacak şekilde ve yaklaşık 1 cmlik bir tabaka olacak şekilde tepsiye yayın.

  3. Üstüne karnını doldurduğunuz balıkları yerleştirin ve kalan tuzla balıkları güzelce kaplayın. Balıkların üstünde yerlerini de belli edecek minik tuz tepeleri olacak.

  4. Önceden ısıtılmış 245 derece fırında yaklaşık 15 dakika bu şekilde pişmeye bırakın. Balıklar pişerken sosunu hazırlayın.

  5. Sarımsakları bir havanda tamamen ezilene dek dövün, üstlerine safranı ilave edip tekrar dövün, zeytinyağını damla damla ilave ederek, pürüzsüz bir sos elde edene dek karıştırmayı sürdürün. Biraz da tuz ilavesiyle sosunuz hazır.

  6. Balıkları fırından alın ve 10 dakika kadar tepsiyi bir kenarda soğumaya bırakın. Tepsideki tuz taş gibi sertleşmiş olacak, bir bıçağın ucuyla balıkların belli olduğu tuz tepesinin knarların hafif hafif bastırarak, balıklara zarar vermeden tuzu kırın.

  7. Tuz bir kalıp şeklinde balıkların üstünden kalkacaktır. Balıkları tuzlardan tamamen arındırın, gerekirse bir mutfak fırçasıyla üstünde kalan tuz parçalarını temizleyin ve bir servis tabağına alın.

  8. Yanında aioli sosu ve mevsim salatasıyla sıcak olarak servis edin.  Tuzda Çipura Tarifi

  Ayrılmadan önce Tuzda Çipura Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Tuzda Çipura Tarifi Tuzda Çipura Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Tuzda Çipura Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Tuzda Çipura Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Tuzda Çipura Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Tuzda Çipura Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Tuzda Çipura Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Tuzda Çipura Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Tuzda Çipura Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Tuzda Çipura Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Tuzda Çipura Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Tuzda Çipura Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Tuzda Çipura Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Tuzda Çipura Tarifi istediğinde yeme, Tuzda Çipura Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Tuzda Çipura Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Tuzda Çipura Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Tuzda Çipura Tarifi Tuzda Çipura Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Tuzda Çipura Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Tuzda Çipura Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Tuzda Çipura Tarifi

  “Yeterince Tuzda Çipura Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Tuzda Çipura Tarifi Tuzda Çipura Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Tuzda Çipura Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Tuzda Çipura Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Tuzda Çipura Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Tuzda Çipura Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Tuzda Çipura Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Tuzda Çipura Tarifi Tuzda Çipura Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Tuzda Çipura Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Tuzda Çipura Tarifi ister. Tuzda Çipura Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Tuzda Çipura Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Tuzda Çipura Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?