Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Füme Pizza Tarifi

Füme Pizza Tarifi

Füme lezzetini sevenleri buraya alalım. Çünkü The Marmara Taksim, Tuti Restaurant mutfağından çıkan füme pizzanın domates sosunda füme tuz, üzerinde ise füme enginar, füme kuru et ve isli Çerkez peyniri yer alıyor.
Şef Tolga Özkaya`dan Yemek.com okuyucularına özel olarak edindiğimiz tarif evde de denenmeye değer bizce.

KAÇ KİŞİLİK

1 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

35 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

30 dakikaFüme Pizza Tarifi İçin Malzemeler

 • Domates sosu için

 • 100 gram cherry domates
 • 10 gram füme tuz
 • 5 gram sarımsak
 • 10 gram fesleğen
 • Pizza hamuru için

 • 200 gram un
 • 50 gram su
 • 5 gram tuz
 • 2 gram toz şeker
 • 50 gram ekşi maya
 • 10 gram zeytinyağı
 • Servisi için

 • 1/4 demet fesleğen yaprağı
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • Üzeri için

 • 100 gram cherry domates
 • 100 gram isli çerkez peyniri
 • 100 gram füme enginar
 • 30 gram füme kuru et
 • Füme Pizza Tarifinin Püf Noktası

  Pizzayı, taban kısmının da iyi bir şekilde pişmesi için; delikli bir pizza tepsisi içinde, ızgara teli üzerinde ya da tabanında yağlı kağıt ile ızgara teli üzerinde fırının orta katında pişirmeniz önerilir.

  Füme Pizza Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Pizza hamurunu hazırlamak için; elenmiş unu karıştırma kabına alın. Orta kısmını havuz gibi açın. Toz şeker, ılık su, ekşi maya ve zeytinyağını ekleyin.

  2. Kenar kısımlarından başlayarak unu orta kısma doğru alın ve hamuru kıvam alana kadar yoğurun. Toparlanan hamur harcına son olarak tuz ekleyin ve yoğurma işlemini tamamlayın.

  3. Streç bir film ile kapladığınız pizza hamurunu domates sos hazırlanana kadar 20 dakika buzdolabında dinlendirin.

  4. Domates sosu hazırlamak için; cherry domatesleri ortadan ikiye kesin. Küçük parçalar halinde kestiğiniz sarımsak, füme tuz ve fesleğen ile harmanladıktan sonra 180 derece fırında 20 dakika pişirin.

  5. Kurutulmuş ve hafif bir füme tat alan domatesleri fırından aldıktan sonra mutfak robotunda püre haline getirin.

  6. Buzdolabında dinlenen pizza hamurunu, unlanmış mutfak tezgahı üzerinde bir merdane yardımıyla yuvarlak şeklinde açın. Kenar kısımlarını orta kısmına göre daha kalın bir şekilde bırakmaya dikkat edin.

  7. Püre haline gelen domates sosu, kenar kısımlarına denk getirmeden pizzanın orta kısmına yayın.

  8. Üzeri için kullanacağınız cherry domatesleri dilimleyin. İsli Çerkez peyniri, füme enginar ve füme kuru eti, şerit halinde ince ince dilimledikten sonra soslanmış pizza hamuru üzerine yerleştirin. Önceden ısıtılmış 250 derece fırında 7-12 dakika arasında pişirin.

  9. Servis tabağına aldıktan sonra üzerine eklediğiniz fesleğen yaprakları ve gezdirdiğiniz zeytinyağı ile bekletmeden sıcak olarak servis edin. Sevdiklerinizle paylaşın.  Füme Pizza Tarifi

  Ayrılmadan önce Füme Pizza Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Füme Pizza Tarifi Füme Pizza Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Füme Pizza Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Füme Pizza Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Füme Pizza Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Füme Pizza Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Füme Pizza Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Füme Pizza Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Füme Pizza Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Füme Pizza Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Füme Pizza Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Füme Pizza Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Füme Pizza Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Füme Pizza Tarifi istediğinde yeme, Füme Pizza Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Füme Pizza Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Füme Pizza Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Füme Pizza Tarifi Füme Pizza Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Füme Pizza Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Füme Pizza Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Füme Pizza Tarifi

  “Yeterince Füme Pizza Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Füme Pizza Tarifi Füme Pizza Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Füme Pizza Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Füme Pizza Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Füme Pizza Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Füme Pizza Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Füme Pizza Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Füme Pizza Tarifi Füme Pizza Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Füme Pizza Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Füme Pizza Tarifi ister. Füme Pizza Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Füme Pizza Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Füme Pizza Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler