Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi

Tel şehriyeyi genelde çorbalarda ve pilavlarda kullanırız. Ama bu tarifte bambaşka bir şekilde karşımıza çıkıyor. Patatese olan çıtır etkisiyle bizi mest ediyor. Bildiğimiz malzemeleri farklı yemek tariflerinde kullandığımızda, eğer kimyası o tarifle tutuyorsa ortaya gerçekten ``Bu zamana kadar neden düşünmedim?`` diyeceğiniz lezzetler ortaya çıkıyor. Bu tarif de bunu kanıtlar cinsten. Kolayca hazırlanan ve tatlandırılan patates püresi tel şehriye ile kızgın yağda buluşuyor, ortaya nefis bir atıştırmalık çıkıyor.
Siz de sevdiklerinizi şaşırtmak ve bu nefis patates köftesini paylaşmak istiyorsanız şipşak hazırlayabileceğiniz bu tarifi mutlaka öneriyoruz. Yanına yoğurt sos veya daha baharatlı  soslar hazırlayarak servis edebilirsiniz. Ana yemek ile servis etmek isterseniz ızgara et ve tavuk yemeklerinin yanına çok yakışacaktır. Videoyu aşağıya bırakıyoruz, keyifli sofralarınıza konuk olması dileğiyle, afiyet olsun

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakikaTel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 su bardağı tel şehriye
 • 5 adet patates (haşlanmış)
 • 1 adet yumurta (beyazı ve sarısı ayrı kullanılacak)
 • 2 yemek kaşığı galeta unu
 • 2 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 80 gram kaşar peyniri (küp doğranmış)
 • Sosu için

 • 1 su bardağı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı nane
 • 1 diş sarımsak (arzuya göre)
 • Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Haşlanmış ve soyulmuş patatesleri bir kaba alın ve püre haline gelene kadar ezin.

  2. Tuz, karabiber, yumurta sarısı ve galeta ununu ekleyip iyice karıştırın.

  3. Püreden ceviz büyüklüğünde parçalar koparın ve ortasına küp kaşar peyniri ekleyip yuvarlak şeklini verin.

  4. Patates toplarını önce yumurta beyazına sonra tel şehriyeye bulayıp tel şehriyelerin yapışması için tekrar yuvarlayın.

  5. Kızgın yağda altın sarısı rengini alana kadar kızartın.

  6. Yoğurt ile kuru naneyi karıştırıp patates köfteleri ile servis edin.  Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi

  Ayrılmadan önce Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi istediğinde yeme, Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi

  “Yeterince Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi ister. Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Tel Şehriyeli Patates Köfte Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?