Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi

Çay ve kahve yanında bir lokmalık nefis kurabiyeler yapmaya ne dersiniz? Kolaylıkla hazırlanan kurabiye hamuru 9 dakikada pişiyor, tüm evi tarçın kokusu sarıyor. Pudra şekeri ve tarçın karışımına bulanan kurabiyelerin tadına doyum olmuyor. Kurabiyenin malzemeleri de çok az üstelik. Bolca yapıp kavanozların içerisinde uzun süre saklayabileceğiniz, canınız tatlı çektiğinde ağzınıza minik bir atıştırmalık olarak atabileceğiniz nefis mi nefis tarçınlı misket kurabiye tarifimiz karşınızda!
Bu enfes kıvamının sırrı içerisinde hem tereyağı hem de sıvı yağ kullanıyor oluşumuzda saklı. Kıyır kıyır olan bu kurabiye hamuruna dilerseniz fındık ekleyerek lezzetini zenginleştirebilirsiniz. Çay saatlerinizin yıldızı olacak tarçınlı misket kurabiye tarifini mutlaka denemenizi öneririz. Şimdiden ellerinize sağlık

KAÇ KİŞİLİK

1 büyük tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

9 dakikaTarçınlı Misket Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 adet yumurta
 • 4 su bardağı un
 • 1 çay bardağı nişasta
 • 5 yemek kaşığı (silme) pudra şekeri
 • 10 gram kabartma tozu (1 paket)
 • 1 paket vanilin
 • 250 gram tereyağı
 • 1 su bardağı su
 • 1 çay kaşığı tarçın
 • 1 çay bardağı sıvı yağ
 • Üzeri İçin

 • 1 çay bardağı pudra şekeri
 • 2 çay kaşığı tarçın
 • Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bir yoğurma kabında tüm kuru malzemeleri bir araya getirin ve karıştırın.

  2. Ardından sıvı malzemeleri de üzerine ekleyerek yoğurun.

  3. Bir fırın tepsisine pişirme kağıdını serin ve fırını 180 dereceye gelene kadar ısıtın.

  4. Kurabiye hamurunuzdan misket büyüklüğünde parçalar yuvarlayın ve pişirme kağıdına kurabiyeleri dizin.

  5. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 9-10 dakika pişirin.

  6. Tarçın ve pudra şekerini geniş bir kapta karıştırın.

  7. Pişen kurabiyelerinizi tarçın ve pudra şekeri karışıma bulayın ve servis edin.  Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi ister. Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?