Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi

Çok az malzemeyle ağızda dağılan kıyır kıyır bir kurabiye yapmak mümkün. Kurabiyenin en temelinde yumuşacık bir tereyağı ya da margarin var. Tüm güzelliğini bu malzemeye borçlu aslında. Kıvam için un, lezzeti ve tadı için pudra şekeri oldu mu bir kurabiyenin temeli atılmış demektir. Geriye kalanları ise sadece tatlandırmak ve onu daha güzel kılmak için var.
Bu kurabiye hamurunun içinde onu güzelleştirmek için tarçın ve vanilyadan destek aldık. İçinde kabartma tozu kullanmadık çünkü bu kurabiyenin, hatta birçok kurabiyenin aslında pek kabarmaya ihtiyacı yok. Ama istisnalar hariç. Ortaya çok az malzemeli, mis kokulu, çayın, kahvenin en sevilen yancısı olacak kadar iddialı bir kurabiye çıktı bu tariften. İlham bizden hayal dünyası sizden. Siz dilerseniz farklı malzemelerle kurabiyenizi lezzetlendirebilirsiniz.
Buyursunlar.

KAÇ KİŞİLİK

2 büyük tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

18 dakikaTarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 175 gram oda sıcaklığında tereyağı
 • 3/4 su bardağı pudra şekeri
 • 1,5 paket vanilya
 • 2,5 su bardağı un
 • 1 tatlı kaşığı tarçın
 • Üzeri için

 • 1,5 yemek kaşığı tarçın ve pudra şekeri karışımı
 • Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifinin Püf Noktası

  Kullanacağınız tereyağının oda sıcaklığında olmasına özen gösterin. Pişirme aşamasında kontrollü bir biçimde çok fazla kızarmamasına dikkat ederek pişirin. Ele yapışmayan bir hamur elde edeceğiniz için unu yine kontrollü bir şekilde ilave etmeye özen gösterin. Kıvamı beklediğinizden daha yumuşak olursa bir miktar daha un ilave edebilirsiniz.

  Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Orta boy bir kabın içerisine tereyağını alın. Üzerine pudra şekerini ekleyin ve mikser yardımıyla karıştırın.

  2. Ardından içine un ve vanilyayı ekleyerek ele yapışmayan bir kurabiye hamuru elde edene kadar güzelce yoğurun.

  3. İçine tarçını ilave edip bir müddet daha yoğurduktan sonra streç filme sarın ve buzdolabında 20 dakika kadar dinlendirin. Vaktiniz yoksa dinlendirmeden de pişirme işlemine geçebilirsiniz.

  4. Kurabiye hamurundan cevizden biraz büyük parçalar alın ve yuvalayarak şekil verin.

  5. Yağlı kağıt serili fırın tepsisinin üzerine kurabiyeleri dizin.

  6. 180 derecede önceden ısıtılmış fırında üzeri hafif renk değiştirene kadar 15-18 dakika arası kontrollü bir şekilde pişirin.

  7. Çıkarıp oda sıcaklığında dinlendirdikten sonra üzerine tarçınlı pudra şekeri karışımını serpin ve afiyetle tüketin.

  Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifinin Servis Önerisi

  Üzerine sadece tarçın ya da sadece pudra şekeri serpebileceğiniz gibi hiçbir şey serpmeden de çayın, kahvenin yanına afiyetle tüketebilirsiniz.  Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi ister. Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?