Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi

Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi

Sıklıkla dana bonfile eti ve kibrit patates parçalarıyla hazırlanan çentik kebabı, Tapasuma`nın hünerli şefleri tarafından marinasyon karışımında bekleyen tavuk but eti ve ızgara köfte ilavesiyle hazırlanıyor, tadına doyum olmuyor.
Yemek.com‘a özel olarak gerçekleştirdiğimiz çekimde etin seçiminden, köftenin iç harcının hazırlığına kadar püf noktalarını öğrendiğimiz `Çentik Kebabı` dışında kalan Tapasuma Restaurant tariflerini sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

2 saat

PİŞİRME SÜRESİ

45 dakikaÜç Etli Çentik Kebabı Tarifi İçin Malzemeler

 • 400 gram dana bonfile
 • 400 gram tavuk but eti
 • Köfte harcı için

 • 300 gram dana eti
 • 100 gram kuzu eti
 • 1 adet yumurta
 • 50 gram bayat ekmek içi
 • 10 gram kimyon
 • 50 gram kuru soğan
 • 5 gram toz kırmızı biber
 • 10 gram sarımsak
 • Marinasyon karışımı için

 • 10 gram sarımsak
 • 40 gram ayçiçek yağı
 • 5 gram karabiber
 • Pişirmek için

 • 80 gram tereyağı
 • 12 gram pul biber
 • 10 gram kekik
 • 10 gram tuz
 • 5 gram karabiber
 • Servisi için

 • 100 gram tırnak pide
 • 70 gram domates sos
 • 100 gram kibrit patates
 • 240 gram süzme yoğurt
 • 80 gram domates
 • 80 gram sivri biber
 • Üç Etli Çentik Kebabı Tarifinin Püf Noktası

  Lezzet ve tatların birbirine karışmaması için köfte, bonfile ve tavuk but etlerini ızgarada pişirdikten sonra baharatlı tereyağında ayrı tavalarda soteleyin.

  Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Dana bonfile ve kemik ve deri kısımları ayıklanmış tavuk butlarını uzun ince parçalar halinde kesin.

  2. Rendelenmiş sarımsak, ayçiçek yağı ve karabiber karışımında iki saat kadar bekletin.

  3. Köfteleri hazırlamak için; dana ve kuzu etini kıyma olarak makinede çektirin. Bayat ekmek içi, yumurta, kimyon, rendelenmiş kuru soğan, sarımsak ve toz kırmızı biber kattığınız köfte harcını kıvam alana kadar yoğurun.

  4. Uzun ince şekillerde hazırladığınız köfteleri, kısa bir süre buzdolabında bekletin. Marinasyon karışımında beklettiğiniz bonfile ve tavuk but etlerini buzdolabından çıkartın.

  5. Tavuk but eti, dana bonfile parçaları ve buzdolabında kısa bir süre beklettiğiniz köfteleri, ızgarada kısa sürede pişirin.

  6. Servisinde kullanacağınız tırnak pideleri küçük parçalar halinde kestikten sonra ısıtın. Süzme yoğurdu çırpın. Sivri biber ve domates dilimlerini ızgarada pişirin. Kibrit patateslerin derin yağda kızartın.

  7. Tereyağını küçük bir tavada eritin. Pul biber, kekik, tuz ve karabiber kattığınız tereyağını üç ayrı tavaya paylaştırın.

  8. Tabaklama işlemi öncesinde; ızgarada pişen dana bonfile, tavuk but eti parçaları ve ızgara köfteleri ayrı ayrı tavalarda, baharatlı tereyağında, yüksek ateşte soteleyin.

  9. Servis tabaklarına sırasıyla; tırnak pide parçaları, üç farklı et, kibrit patates, ızgara domates, biber ve süzme yoğurt alıp sıcak olarak sevdiklerinizle paylaşın.

  Üç Etli Çentik Kebabı Tarifinin Servis Önerisi

  Sıcak olarak bekletmeden servis edin, yoğurdu son olarak eklemeye dikkat edin.  Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi

  Ayrılmadan önce Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Üç Etli Çentik Kebabı Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Üç Etli Çentik Kebabı Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi istediğinde yeme, Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi

  “Yeterince Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi ister. Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Üç Etli Çentik Kebabı Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler