Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi

Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi

Onun sırrı aslında hep evimizde olan bir malzemede saklı. Nişasta, undan rol çalıp kekin içerisine giriyor ve yumuşacık bir kekin altına imzasını atıyor. Kocaman kabaran bu kek, damla çikolata ile lezzetleniyor. Bir diğer sırrı da alıştığımız 180 derecelik fırın derecesinde deği, 160 derecede daha uzun süre ama daha lezzetli bir şekilde pişmesi.
Çayınızın, kahvenizin yanına pek yakışacak, herkesin kıvamına hayran kalacağı bu nefis tarifin detaylarına geçmeden önce tüm malzemelerin oda sıcaklığında olmasına da özen gösterin. Böylelikle kekiniz tam kıvamında kabaracaktır. Özellikle yumurtalar taze ve oda sıcaklığında olduklarında kekin kabarmasında önemli rol oynuyor.
Öyleyse buyursunlar ölçüleri tam tutan, yemelere doyamayacağınız o tarifimize.

KAÇ KİŞİLİK

6 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

35 dakikaTam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi İçin Malzemeler

 • 4 adet yumurta
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 2 paket vanilya
 • 1 su bardağı sıvı yağ
 • 1/2 su bardağı süt
 • 1 paket kabartma tozu
 • 3 - 3,5 su bardağı nişasta (mısır veya buğday nişastası)
 • 1 çay bardağı kırmızı meyve
 • Üzeri için

 • 2 yemek kaşığı pudra şekeri
 • Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifinin Püf Noktası

  Kırmızı meyveleri nişasta ya da unla harmanlamak dibe çökmelerine engel olacaktır. Kekinizi un yerine nişasta ile yapmak ona daha pamuksu bir doku kazandıracak. İçerisine kırmızı meyve yerine taze ya da kuru meyveler, damla çikolata ilave edebilir, limon ya da portakal kabuğu rendesi de ekleyerek lezzetlendirebilirsiniz. Nişastayı azar azar ilave ederek nişasta miktarını ayarlayabilirsiniz.

  Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Yumurtaları bir kabın içerisine kırın. Üzerine toz şekeri ekleyerek güzelce çırpın.

  2. Ardından sıvı yağı ve sütü de ekleyerek çırpmaya devam edin.

  3. Vanilyayı ve kabartma tozunu da ekleyin. Nişastayı eleyerek ilave edin ve spatula yardımıyla malzemelerin içerisine yedirin. Nişastadan 1 yemek kaşığı kadar ayırın.

  4. Ayırdığınız nişastayı kırmızı meyveler ile harmanlayın ve harcın içerisine ilave edip spatula ile karıştırın.

  5. Yağlanmış, unlanmış kek kalıbına harcı aktarın ve önceden ısıtılmış 160 derecelik fırına verin. Yaklaşık 40-50 dakika arası bir süre boyunca pişirin. Çıkarıp oda sıcaklığında dinlendirin ve üzerine pudra şekeri serperek servis edin.  Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi

  Ayrılmadan önce Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi istediğinde yeme, Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi

  “Yeterince Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi ister. Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Tam Ölçülü Pamuk Kek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?