Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Tahıllı Ekmek Tarifi

Meslek icabı diyet yapan diyetisyen Melis Zorgör, Yemek.com için yazdı.
Evde ekmek yapalım dediğimde önce herkes şaşırdı. Babam evde ekmek olmadığını düşünüp bi koşu fırına gitmeyi teklif etti, annemse fırınını batıracağımı düşünüp sinir krizleri geçirdi. Ama sonuçta ne mi oldu? Yaptığım 20 küçük ekmek sabahtan akşama kadar tam kadro tükendi. Neyse ki diyetti, tahıllıydı diye avutuyoruz kendimizi şimdi.

KAÇ KİŞİLİK

20 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

1.5 saat

PİŞİRME SÜRESİ

50 dakikaTahıllı Ekmek Tarifi İçin Malzemeler

 • 5 su bardağı yedi tahıllı un karışımı
 • 1 paket toz maya
 • 1 tatlı kaşığı toz şeker
 • 2 su bardağı ılık su
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 su bardağı iri kıyılmış ceviz içi
 • 1 çay bardağı doğranmış yeşil zeytin
 • Tahıllı Ekmek Tarifinin Pişirme Önerisi

  Tam tahıllı ekmek karışımına arzu ettiğiniz taze ve kuru baharatları ekleyebilirsiniz.

  Tahıllı Ekmek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Toz maya, toz şeker ve 1/2 su bardağı ılık suyu bir kapta iyice karıştırdıktan sonra 15-20 dakika kadar bekletin. Bekleme esnasında mayalı suyun üzeri biraz kabarmaya başlayacaktır.

  2. Geniş bir kaba yedi tahıllı unu aktarın ve orta kısmını havuz gibi açın. Orta kısmına beklettiğiniz maya karışımı, iri kıyılmış ceviz içi, incecik doğranmış yeşil zeytin ve tuzu ilave ederek hamuru yoğurun.Yoğururken ihtiyacı oldukça su ilavesinde bulunabilirsiniz.

  3. Hazırladığınız hamurun üzerini streç bir filmle hava almayacak şekilde kapatın. Ilık ortamda hamur 2 katı olana kadar bekletin.

  4. Beyaz un kullanmış olsaydınız ekmek hamuru yaklaşık 30-40 dakikada kabaracaktı ancak tam tahıllı un karışımlarının kabarması 60 dakikayı biraz geçebilir.

  5. Ekmek hamuru yeterince mayalandığında büyükçe muffin kapları ya da küçük baget ekmek kalıplarına bir küçük avuç büyüklüğünde hamurları yerleştirin. Üzerlerine bir bıçak yardımıyla ufak çizikler atın ve fırça yardımıyla su sürün. Hafifçe un serpin.

  6. Tepsinin üzerini nemli bir bezle kapattıktan sonra kalıplarına yerleşen ekmekleri 15 dakika daha mayalandırın.

  7. Bu işlem de tamamlanınca önceden ısıtılmış 180 derece fırında altı ve üstü kızarana kadar ekmekleri pişirin. Sevdikleriniz, en çok da anne ve babanızla paylaşmayı unutmayın.

  Tahıllı Ekmek Tarifinin Servis Önerisi

  Hazırladığınız ekmekleri ortadan ikiye kesip leziz sandviçler hazırlayabilirsiniz.  Tahıllı Ekmek Tarifi

  Ayrılmadan önce Tahıllı Ekmek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Tahıllı Ekmek Tarifi Tahıllı Ekmek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Tahıllı Ekmek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Tahıllı Ekmek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Tahıllı Ekmek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Tahıllı Ekmek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Tahıllı Ekmek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Tahıllı Ekmek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Tahıllı Ekmek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Tahıllı Ekmek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Tahıllı Ekmek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Tahıllı Ekmek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Tahıllı Ekmek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Tahıllı Ekmek Tarifi istediğinde yeme, Tahıllı Ekmek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Tahıllı Ekmek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Tahıllı Ekmek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Tahıllı Ekmek Tarifi Tahıllı Ekmek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Tahıllı Ekmek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Tahıllı Ekmek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Tahıllı Ekmek Tarifi

  “Yeterince Tahıllı Ekmek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Tahıllı Ekmek Tarifi Tahıllı Ekmek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Tahıllı Ekmek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Tahıllı Ekmek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Tahıllı Ekmek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Tahıllı Ekmek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Tahıllı Ekmek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Tahıllı Ekmek Tarifi Tahıllı Ekmek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Tahıllı Ekmek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Tahıllı Ekmek Tarifi ister. Tahıllı Ekmek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Tahıllı Ekmek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Tahıllı Ekmek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?