Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi

Poğaça nasıl yapılır? En çok sorulan sorulardan biri desek yanlış olmaz! Aslında o kadar çok poğaça tarifi, o kadar çok çeşit ve yöntem var ki hangisi daha lezzetli hangisini yapsam pişman olmam diye kafamızdan geçiriyoruz.
İşte bu sorularınıza ve kaygılarınıza son verecek, dışı altın gibi kızarmış içi yumuşacık puf puf bir pamuk poğaça tarifimiz var. Üstelik laktoza karşı toleransı olanların da hoşuna gidecek. Çünkü sütün yumuşatma etkisi olmasına rağmen süt kullanmıyoruz, yerine suyla mayayı aktif ediyoruz ve olabilecek en en yumuşak pamuk poğaçayı yapıyoruz!
Evet iddia ediyoruz suyla yapılan gördüğünüz en yumuşacık poğaça ile karşınızdayız. Videolu tarifimizi de aşağıya bırakıyoruz, keyfiniz çıkarmanız dileğiyle, afiyet olsun!

KAÇ KİŞİLİK

1 büyük tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

35 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

18 dakikaSuyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 su bardağı ılık su
 • 1 su bardağı sıvı yağ
 • 2 adet yumurta beyazı
 • 3 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1 paket kuru maya
 • 6 su bardağı un
 • Üzeri İçin

 • 2 adet yumurta sarısı
 • 1 yemek kaşığı mavi haşhaş tohumu
 • Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bir kasede ılık su, toz şeker ve mayayı karıştırıp mayanın aktif olmasını bekleyin.

  2. Ardından üzerine sıvı yağ, yumurta beyazı ve tuzu da ekleyip tekrar karıştırın.

  3. Unu karışımın üzerine azar azar ilave ederek yumuşak bir hamur elde edin.

  4. Mayalanması için oda ısısında 30-45 dakika üzeri kapalı olacak şekilde bekletin.

  5. Hamur mayalandıktan sonra eşit olacak şekilde bezeler hazırlayın ve yuvarlayıp fırın tepsisine yerleştirin.

  6. Önceden ısıtılmış 200 dercee fırında 17 - 20 dakika arası kontrollü olarak pişirin. Ev tipi fırınlar marka ve model açısından çeşitlilik gösterdiğinden pişirme sürelerinde değişiklik olabilir. Bu yüzden kontrollü olarak pişirin.

  7. Piştikten sonra oda sıcaklığında, dilerseniz üzerine nemli bir bez koyarak ılımasın bekleyin ve sevdiklerinizle afiyetle tüketin.  Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi

  Ayrılmadan önce Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi istediğinde yeme, Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi

  “Yeterince Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi ister. Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Suyla Yapılan Pamuk Poğaça Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?