Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Susamlı Kurabiye Tarifi

Susamlı Kurabiye Tarifi

Susamın içerdiği yağ oranıyla ince bir çizgideyiz ancak olabildiğince az un, fındık içi ve susamın yanı sıra yulaf ilavesiyle hazırlanılan susamlı kurabiyeler, ağızda dağılıyor.
`Susam bu sevilmez mi?` diyenleri bekliyoruz.

KAÇ KİŞİLİK

20 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaSusamlı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 su bardağı un
 • 1 su bardağı yulaf
 • 1/2 su bardağı ince çekilmiş fındık içi
 • 1/2 su bardağı susam
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 200 gram tereyağı
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1 paket kabartma tozu
 • Üzeri için

 • 1 adet yumurta beyazı
 • 1 su bardağı susam
 • Susamlı Kurabiye Tarifinin Püf Noktası

  Renk ve kıvam aldıktan sonra fırından çıkardığınız sıcak kurabiyeleri, içlerini çekmeleri için ızgara teli üzerinde, oda ısısında soğuttuktan sonra ikram edin.

  Susamlı Kurabiye Tarifinin Pişirme Önerisi

  Beyaz un yerine kepekli un kullanarak da tarifi hazırlayabilirsiniz.

  Susamlı Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Oda sıcaklığında beklettiğiniz tereyağı, yumurta sarısı ve toz şekeri derin bir kapta krema halini alana kadar karıştırın.

  2. Yulaf, ince çekilmiş fındık içi ve susam kattığınız kurabiye hamurunu karıştırmayı sürdürün.

  3. Elenmiş un ve kabartma tozu ekledikten sonra kurabiye hamurunu toparlanana kadar yoğurun.

  4. Kurabiye harcından ceviz büyüklüğünde parçalar kopartıp, yuvarlak ya da arzuya göre yassı şeklinde basık kurabiyeler hazırlayın.

  5. Yumurta beyazını derin bir kasede karıştırın. Susamı düz bir tabağa yayın.

  6. Üzerlerini sırasıyla; yumurta beyazı ve susama batırdığınız kurabiyeleri yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine aralıklı olarak dizin.

  7. Önceden ısıtılmış 170 derece fırında üzerleri kızarana kadar yaklaşık 15-20 dakika pişirdiğiniz kurabiyeleri çay saatinde sevdiklerinizle paylaşın.

  Susamlı Kurabiye Tarifinin Servis Önerisi

  Dilerseniz metal veya cam kapaklı kavanozlarda saklayarak kurabiyelerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.  Susamlı Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Susamlı Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Susamlı Kurabiye Tarifi Susamlı Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Susamlı Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Susamlı Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Susamlı Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Susamlı Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Susamlı Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Susamlı Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Susamlı Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Susamlı Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Susamlı Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Susamlı Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Susamlı Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Susamlı Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Susamlı Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Susamlı Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Susamlı Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Susamlı Kurabiye Tarifi Susamlı Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Susamlı Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Susamlı Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Susamlı Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Susamlı Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Susamlı Kurabiye Tarifi Susamlı Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Susamlı Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Susamlı Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Susamlı Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Susamlı Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Susamlı Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Susamlı Kurabiye Tarifi Susamlı Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Susamlı Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Susamlı Kurabiye Tarifi ister. Susamlı Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Susamlı Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Susamlı Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler