Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Sultan Lokumu Tarifi

Sultan Lokumu Tarifi

Türk mutfağının vazgeçilmezi lokumdur, tartışmasız. Evde lokum yapmak pek zor bir uğraş olduğundan ve bazı markaların lokumlarından vazgeçemediğimizden, geleneksel lezzeti evde deneyimlemeye gerek duymadık.
Fakat sultan lokumu tarifiyle evde lokum yapmanın keyfine doyamayacaksınız. En sevdiğiniz muhallebiyi lokuma çevirmek çok kolay. Biz bu tarifimiz için damla sakızının o mükemmel tadını lokumuza dahil ettik. Muhallebinizi çeşitlendirmek tamamen hayal gücünüze kalmış, isterseniz kahveli, yeşil çaylı veya dilediğiniz yemişli yapabilirsiniz. Komşunuzu en yakın arkadaşınızı kahveye davet etmek için çok beklemeyin.
Dolapta muhafaza edin ve keyfinize bakın. Kahvenin kırk yıl hatırı varsa bir kırk yıl da lokumunuzdan ekleyin. Yaşasın doyumsuz kahve keyfi, afiyet olsun öyleyse.

KAÇ KİŞİLİK

8 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

45 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

10 dakikaSultan Lokumu Tarifi İçin Malzemeler

 • 500 ml. süt
 • 70 gram tereyağı
 • 3 gram damla sakızı
 • 70 gram un
 • 100 gram şeker
 • 1 paket vanilya
 • 1 çorba kasesi hindistan cevizi
 • Sultan Lokumu Tarifinin Püf Noktası

  Muhallebi yaparken çırpma teli kullanmanız topaklanmayı önleyecektir.

  Sultan Lokumu Tarifinin Pişirme Önerisi

  Kısık ateşte pişirmeniz kıvamınızın daha pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

  Sultan Lokumu Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Unu tereyağında hafifçe kavurun.

  2. Sütü yavaş yavaş çırpma teli ile çırparak ekleyin.

  3. Vanilya, damla sakızı ve şekeri ilave ederek çırpmaya devam edin.

  4. Muhallebi kıvamına gelinceye kadar çırpmaya devam edin.

  5. Kenarlardan kaynamaya başlayınca 2-3 dakika daha karıştırmaya devam edin.

  6. Muhallebiyi ocaktan alıp, yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine ince bir tabaka halinde yayın.

  7. Oda sıcaklığına gelince buz dolabında 2-3 saat donması için bekleyin.

  8. Soğuyan muhallebiyi elinizle yuvarlayarak hindistan cevizine bulayın. İşte bu kadar, afiyet olsun.

  Sultan Lokumu Tarifinin Servis Önerisi

  Dilerseniz toz haline getirdiğiniz ceviz ile birlikte hindistan cevizini kaplamak için kullanabilirsiniz.  Sultan Lokumu Tarifi

  Ayrılmadan önce Sultan Lokumu Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Sultan Lokumu Tarifi Sultan Lokumu Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Sultan Lokumu Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Sultan Lokumu Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Sultan Lokumu Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Sultan Lokumu Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Sultan Lokumu Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Sultan Lokumu Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Sultan Lokumu Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Sultan Lokumu Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Sultan Lokumu Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Sultan Lokumu Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Sultan Lokumu Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Sultan Lokumu Tarifi istediğinde yeme, Sultan Lokumu Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Sultan Lokumu Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Sultan Lokumu Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Sultan Lokumu Tarifi Sultan Lokumu Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Sultan Lokumu Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Sultan Lokumu Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Sultan Lokumu Tarifi

  “Yeterince Sultan Lokumu Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Sultan Lokumu Tarifi Sultan Lokumu Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Sultan Lokumu Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Sultan Lokumu Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Sultan Lokumu Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Sultan Lokumu Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Sultan Lokumu Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Sultan Lokumu Tarifi Sultan Lokumu Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Sultan Lokumu Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Sultan Lokumu Tarifi ister. Sultan Lokumu Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Sultan Lokumu Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Sultan Lokumu Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?