Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Soğan Kebabı Tarifi

Soğan Kebabı Tarifi

Türk Mutfağını sonsuz lezzetlerle şenlendiren Antep’e uzanıyoruz bu kez. Vitamine, şifaya son derece muhtaç olduğumuz şu kış günlerine çok uygun, çok lezzetli bir tarifimiz var. Kokusunu duyup, lezzetine varanlara; fırında ağır ağır pişmiş bol soğanın, kuzu kıymayla hazırlanmış leziz köftelerin çözemeyeceği şey yokmuş dedirtiyor.
Kebabın en önemli özelliği, köftesinin kuzu kıymayla ve yalnızca tuz-baharat ilavesi ile hazırlanıyor olması. Top top hazırlanan köfteler, sadece dış kabuğu soyulmuş ve ortadan kesilerek araları açılmış soğanlara iliştiriliyor. Finalde nar ekşisi sahneye çıkıyor ve lezzetine lezzet katıyor.
Gözyaşlarınızı silmek için mendiliniz de hazırsa, sizi mutfağa alalım.

KAÇ KİŞİLİK

6 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

50 dakikaSoğan Kebabı Tarifi İçin Malzemeler

 • 400 gram yağlı kıyma
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 kg. küçük boy soğan
 • 1 yemek kaşığı biber salçası
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı pul biber
 • 2 yemek kaşığı nar ekşisi
 • 1 su bardağı su
 • Soğan Kebabı Tarifinin Püf Noktası

  Köftelerin diri ve lezzetli olması için, yalnızca bir kez çekilmiş kıyma kullanmalı ve kuzu kıyma karıştırmalısınız.

  Soğan Kebabı Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kıyma, tuz, karabiber ve pul biberi bir kaba alarak güzelce yoğurun.

  2. Ceviz büyüklüğünde parçalar kopararak yuvarlayın.

  3. Köfteler dinlenirken, soğanların tepesini kestikten sonra en üstteki kabuğu soyun. Soğanları tamamen ayırmadan ortadan ikiye kesin.

  4. Soğanların arasına köfte yerleştirerek pişirme kabına dizin.

  5. Salça ve suyu karıştırarak köftelerin üzerine gezdirin.

  6. Önceden ısıtılmış 200 derece fırında 40 dakika pişirin.

  7. Daha sonra üzerine nar ekşisini gezdirerek 10 dakika daha pişirin ve afiyetle tüketin.  Soğan Kebabı Tarifi

  Ayrılmadan önce Soğan Kebabı Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Soğan Kebabı Tarifi Soğan Kebabı Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Soğan Kebabı Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Soğan Kebabı Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Soğan Kebabı Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Soğan Kebabı Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Soğan Kebabı Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Soğan Kebabı Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Soğan Kebabı Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Soğan Kebabı Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Soğan Kebabı Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Soğan Kebabı Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Soğan Kebabı Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Soğan Kebabı Tarifi istediğinde yeme, Soğan Kebabı Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Soğan Kebabı Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Soğan Kebabı Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Soğan Kebabı Tarifi Soğan Kebabı Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Soğan Kebabı Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Soğan Kebabı Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Soğan Kebabı Tarifi

  “Yeterince Soğan Kebabı Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Soğan Kebabı Tarifi Soğan Kebabı Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Soğan Kebabı Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Soğan Kebabı Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Soğan Kebabı Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Soğan Kebabı Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Soğan Kebabı Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Soğan Kebabı Tarifi Soğan Kebabı Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Soğan Kebabı Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Soğan Kebabı Tarifi ister. Soğan Kebabı Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Soğan Kebabı Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Soğan Kebabı Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?