Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Sodalı Dilim Börek Tarifi

Mevzu börekse bizim mutfağımız tüm dünya mutfakları içerisinde zirvede sayılır. Mutfağımızın bu en güzel lezzetlerinden birisi olan börekleri, toplum olarak hepimizin ne kadar da çok sevdiğinden bahsetmemize gerek bile yok sanıyoruz. Sabah hızlı yapılan kahvaltılardan, en özel akşam yemeği sofralarına, bayramlardan, düğünlere kadar binbir çeşidiyle börekler her zaman baş tacımız.
Börek yemeyi hepimiz severiz de iş yapmasına gelince bir duraklarız. Hamur açması maharet ister, her yiğidin harcı değildir diye düşünürüz. Ama işte karşınızda en acemi mutfak severlerin bile yüzünü güldürecek, lezzetiyle parmak yedirecek bir börek tarifi: Sodalı dilim börek.
Hazır yufkayla yapılıyor olmasının inanılmaz pratikliğinin yanı sora, içindeki soda ona öyle bir puf puf tat veriyor ki, yemeğe doyamazsınız. Üstelik de içine canınıza ne çekerse koymak da serbest. O zaman haydi bakalım, gelsin sodalı dilim börekler. Şimdiden afiyetler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

10 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

30 dakikaSodalı Dilim Börek Tarifi İçin Malzemeler

 • 6 adet yufka
 • İç malzemesi için

 • 100 gram lor peyniri
 • 100 gram beyaz peynir
 • 1/2 demet maydanoz
 • 1/2 bağ pırasa
 • Sosu için

 • 2 adet yumurta
 • 1 adet yumurta beyazı
 • 1 şişe maden suyu
 • 1/2 su bardağı yoğurt
 • 1/2 su bardağı süt
 • 1 su bardağı sıvı yağ
 • Üstü için

 • 1 adet yumurta sarısı
 • Sodalı Dilim Börek Tarifinin Pişirme Önerisi

  İç malzemesinde damak zevkinize göre pırasa yerine; kıyma, patates ya da ıspanak da kullanabilirsiniz.

  Sodalı Dilim Börek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Sos için gerekli olan tüm malzemeleri bir kabın içerisinde güzelce karıştırın ve bir kenara alın.

  2. Yufkanın bir tanesini alın ve tezgaha serin. Hazırladığınız sostan yufkanın her yerine eşit bir şekilde sürün.

  3. “D” şeklinde olacak şekilde yufkayı ortadan ikiye katlayın. Sostan tekrar yufkanın katladığınız kısmının üstüne sürün.

  4. İç harcı için; peynirleri ince ince doğranmış maydanoz ve pırasa ile güzelce karıştırın.

  5. Hazırladığınız iç harcı sosladığınız yufkanın uzun kenarına serin ve rulo şeklinde yuvarlayın.

  6. Ortalama 4 parmak kalınlığında olacak şekilde dilimler halinde kesin ve hazırladığınız dilimleri yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine yerleştirin.

  7. Tüm yufkaları bu şekilde hazırlayın ve üstlerine yumurta sarılarını sürün.

  8. Fırın tepsisini buzdolabına kaldırın ve bu şekilde yaklaşık 3-4 saat buzdolabında dinlendirin.

  9. Dinlendirme süresinin sonunda önceden 200 derecede ısıtmış olduğunuz fırına sürün ve yaklaşık 30 dakika kontrollü olarak, ara ara kontrol ederek üstleri güzelce kızarana dek pişirin. Sıcak ya da ılık olarak servis edin.  Sodalı Dilim Börek Tarifi

  Ayrılmadan önce Sodalı Dilim Börek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Sodalı Dilim Börek Tarifi Sodalı Dilim Börek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Sodalı Dilim Börek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Sodalı Dilim Börek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Sodalı Dilim Börek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Sodalı Dilim Börek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Sodalı Dilim Börek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Sodalı Dilim Börek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Sodalı Dilim Börek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Sodalı Dilim Börek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Sodalı Dilim Börek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Sodalı Dilim Börek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Sodalı Dilim Börek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Sodalı Dilim Börek Tarifi istediğinde yeme, Sodalı Dilim Börek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Sodalı Dilim Börek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Sodalı Dilim Börek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Sodalı Dilim Börek Tarifi Sodalı Dilim Börek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Sodalı Dilim Börek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Sodalı Dilim Börek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Sodalı Dilim Börek Tarifi

  “Yeterince Sodalı Dilim Börek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Sodalı Dilim Börek Tarifi Sodalı Dilim Börek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Sodalı Dilim Börek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Sodalı Dilim Börek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Sodalı Dilim Börek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Sodalı Dilim Börek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Sodalı Dilim Börek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Sodalı Dilim Börek Tarifi Sodalı Dilim Börek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Sodalı Dilim Börek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Sodalı Dilim Börek Tarifi ister. Sodalı Dilim Börek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Sodalı Dilim Börek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Sodalı Dilim Börek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?