Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi

Pastanelerden almaya doyamadığımız o kuru pastalar var ya... İşte onların en büyük sırrı içindeki sirke.
Mutfağımızda sık sık kullandığımız sirke bu sefer kurabiye hamurunun içinde. Çay saatlerinize çok yakışacak bu kıyır kıyır hamuru çok seveceksiniz. Çörek otuyla ve yumurta sarısıyla kızaran o nefis dış yüzeyi de onu sevmek için başka bir neden.
Tek yapmanız gereken sevdiklerinizi bu çay saati için organize etmek ve onlara bu enfes kurabiyelerden hazırlamak. Gerisi de demli çayın bağlayıcı büyüsüne kalmış.
Afiyetler olsun.
Daha fazla tarif için: Yemek Tarifleri

KAÇ KİŞİLİK

2 tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

25 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaSirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 - 4 su bardağı un
 • 250 gram oda sıcaklığında tereyağı
 • 1 çay bardağı sıvı yağ
 • 2 adet yumurta
 • 2 yemek kaşığı sirke
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1,5 tatlı kaşığı toz şeker
 • 1 paket kabartma tozu
 • Üzeri İçin

 • 1 adet yumurta beyazı
 • 50 gram çörek otu
 • Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifinin Püf Noktası

  Kurabiyeleri fırınlamadan önce fırının iyice ısınmış olmasına dikkat edin. Eğer tam ısınmamış fırında pişirirseniz kıyır kıyır bir kıvam elde edemezsiniz. Un miktarı bardak büyüklüğünüzü göre değişkenlik gösterebilir.

  Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifinin Pişirme Önerisi

  Fanlı programda pişirerek daha kıyır kıyır kurabiyeler elde edebilirsiniz.

  Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Oda sıcaklığındaki 250 gram tereyağını bir kabın içerisine alın. Üzerine 1 çay bardağı sıvı yağ ve 2 adet yumurta  ilave ederek elinizle karıştırın.

  2. Bu karışımın içerisine 2 yemek kaşığı sirke, 1 tatlı kaşığı tuz, 1,5 tatlı kaşığı toz şeker ve 1 paket kabartma tozu ilave ederek karıştırmaya devam edin.

  3. Ardından 3 su bardağı kadar unu azar azar ilave ederek ele yapışmayan bir hamur elde edene kadar yoğurun.

  4. Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopartın ve ince bir rulo olacak şekilde uzatın. Bıçak yardımıyla 4 parmak genişliğinde kesin.

  5. Üzerine yumurta beyazı ve çörek otu serperek fırın tepsisine dizin.

  6. 180 derecelik fırında, üzeri kızarana kadar 10-12 dakika kadar pişirin ve fırından alıp  soğumaya bırakın. İşte bu kadar, afiyetler olsun!

  Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifinin Servis Önerisi

  Demli bir çayla servis edebilirsiniz. :)  Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi ister. Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?