Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Şekerbura Tarifi

Nevruz zamanı geldiğinde Azerbeycan’ın birçok hanesinin fırınından nefis kokular yükselmeye başlar. Bu kokunun adı gibi şeker bir sebebi var. İsmini daha önce duymayanlarınız için hemen söyleyelim adını. Kendileri şekerbura.
Nevruz’da yapılma geleneği yıllarca sürmüş ve şekerbura sevgisi katlanarak artmış. Sadece Nevruz zamanı değil, artık herhangi bir zamanda da şekerbura yapılmaya başlanmış. Fakat isminin şekerbura olması inanılmaz şekerli olduğuna anlamına gelmiyor. Hatta en önemli özelliği; hamuruna şeker girmiyor olması.
İç malzemesi, ceviz, badem ya da fındıktan yapılıyor. Kurabiye tatlığında, poğaça yumuşaklığında oluyor. Çayın yanına, yemeklerden sonra tatlı niyetine afiyetle yeniyor. Estetik duruşunu da ince el emekçiliğine borçlu.
Kardeşlik, gelenekleri de paylaşmaktır. Biz de kardeş milletimizin bu güzel tadını mutfaklarımıza taşımak için mutfağın yolunu tuttuk bu kez.
Selam olsun!
Siz de tarifimizi deneyin, yorumunuzu paylaşalım:

KAÇ KİŞİLİK

20 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

40 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaŞekerbura Tarifi İçin Malzemeler

 • 500 gram un
 • 1 su bardağı süt
 • 180 gram eritilmiş tereyağı
 • 1 adet yumurta
 • 1 tatlı kaşığı instant maya
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • İç harcı için

 • 1 su bardağı ceviz içi (çekilmiş)
 • 1,5 su bardağı şeker
 • 1 çay kaşığı kakule (dövülmüş)
 • Şekerbura Tarifinin Püf Noktası

  Dövülmüş ceviz yerine dövülmüş fındık ya da badem kullanabilirsiniz. Üzerindeki şekilleri vermek için aparatınız yoksa sivri uçlu bir bıçak yardımıyla şekillendirebilirsiniz ya da dümdüz bırakabilirsiniz. İç harcına bir miktar vanilya da ekleyebilirsiniz.

  Şekerbura Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bir kabın içine maya ve sütü alın. Hafifçe karıştırın.

  2. Üzerine eritilmiş tereyağını ekleyin ve tel çırpıcı yardımıyla çırpın.

  3. Ardından yumurtayı ilave edin ve bir kez daha çırpın.

  4. Tuzu ve unu eleyerek sıvı malzemelerin üzerine ekleyin. Güzelce karıştırın.

  5. Ardından hamurunuzu tezgahın üzerine alın ve iyice yoğurun.

  6. Orta yumuşaklıkta bir hamur elde ettiğinizde üzerini kapatın ve yaklaşık yarım saat dinlenmeye bırakın.

  7. Bu sırada iç malzemelerini hazırlayın.

  8. Rondadan geçirdiğiniz cevizi bir kaba alın. Üzerine şeker ve kakuleyi ekleyerek karıştırın.

  9. Dinlenen hamurunuzundan parçalar koparın.

  10. Bu parçaları merdane yardımıyla hafifçe açın ve çay tabağından biraz daha büyük yuvarlaklar elde edin.

  11. İçlerini cevizli karışım ile doldurun ve yarım ay biçiminde kapatın.

  12. Kapattığınız uç kısımdan başlayarak, kenarda artan parçaları içe doğru kıvırın ve örgü şekli verin.

  13. Üzerini ise aparat yardımıyla şekillendirmeye başlayın. Önce dikey çizikler atın. Ardından bu çizgilere zıt çizgiler oluşturun.

  14. Şekil verdiğiniz şekerburaları 180 derecelik fırında üstlerinin üzerinin çok kızarmamasına dikkat ederek pişirin.

  15. Çıkarıp biraz dinlendirdikten sonra afiyetle tüketin.  Şekerbura Tarifi

  Ayrılmadan önce Şekerbura Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Şekerbura Tarifi Şekerbura Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Şekerbura Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Şekerbura Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Şekerbura Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Şekerbura Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Şekerbura Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Şekerbura Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Şekerbura Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Şekerbura Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Şekerbura Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Şekerbura Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Şekerbura Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Şekerbura Tarifi istediğinde yeme, Şekerbura Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Şekerbura Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Şekerbura Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Şekerbura Tarifi Şekerbura Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Şekerbura Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Şekerbura Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Şekerbura Tarifi

  “Yeterince Şekerbura Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Şekerbura Tarifi Şekerbura Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Şekerbura Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Şekerbura Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Şekerbura Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Şekerbura Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Şekerbura Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Şekerbura Tarifi Şekerbura Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Şekerbura Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Şekerbura Tarifi ister. Şekerbura Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Şekerbura Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Şekerbura Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?