Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Sebzeli Yahni Tarifi

Sebzeli Yahni Tarifi

Yahni, neredeyse dünyanın her köşesinde, her mutfağa, her kültüre kendini öyle güzel adapte etmiş ki, nereye giderseniz gidin, küçücük bir restaurantta bulursunuz bir yahni tarifi. Kimileri kişiselleştirmiştir. İnanmazsanız bakın şu linke, bazıları filmlerine bile konu etmiş bu minnoş yemeği.
Biz de bu sefer, bezelyeyi ve havucu ayıramadık etten. Bu güzel sebzeler ete gereken değeri verdi ve bezelyenin rengi, havucun tadı pek yakıştı kuşbaşı etlerin yanına. İşte görsel şölen!
Kış yemeği gibi gözükse de bezelyenin tam mevsimiyken yapıverin siz yahninizi, yanına da pilav. İşte hazırır bu akşama! Afiyet olsun.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

45 dakikaSebzeli Yahni Tarifi İçin Malzemeler

 • 500 gram dana kuşbaşı eti
 • 2 adet havuç
 • 2 su bardağı haşlanmış bezelye
 • 2 yemek kaşığı tereyağı
 • 1 tatlı kaşığı tane karabiber
 • 2 yemek kaşığı domates salçası
 • 2 su bardağı su
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • Sebzeli Yahni Tarifinin Püf Noktası

  Etlerin daha yumuşak olmasını isterseniz, pişirmeden 2 saat önce yarım şişe soda ekleyerek dolapta dinlendirin.

  Sebzeli Yahni Tarifinin Pişirme Önerisi

  Dilerseniz bütün malzemeleri kavurduktan sonra güvece yerleştirip, güvecin üzerini aliminyum folyo ile örterek fırında 1 saat pişirebilirsiniz.

  Sebzeli Yahni Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Tencereyi ısıtın ve tereyağını eritin. Kuşbaşı etleti kızgın yağda soteleyin.

  2. Havuçları ilave edin ve etle birlikte harlı ateşte kavurun.

  3. Bezelyeleri ilave edin. Kavurmaya devam edin.

  4. Domates salçasını ilave edin ve etlere iyice yedirin. Suyu, tuzu ve tane karabiberleri ekleyin.

  5. Tencerenin kapağını kapatıp, kısık ateşte 40-45 dakika pişirin. İşte bu kadar, afiyet olsun!

  Sebzeli Yahni Tarifinin Servis Önerisi

  Yanına da pilav... Oldu bile...  Sebzeli Yahni Tarifi

  Ayrılmadan önce Sebzeli Yahni Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Sebzeli Yahni Tarifi Sebzeli Yahni Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Sebzeli Yahni Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Sebzeli Yahni Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Sebzeli Yahni Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Sebzeli Yahni Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Sebzeli Yahni Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Sebzeli Yahni Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Sebzeli Yahni Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Sebzeli Yahni Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Sebzeli Yahni Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Sebzeli Yahni Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Sebzeli Yahni Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Sebzeli Yahni Tarifi istediğinde yeme, Sebzeli Yahni Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Sebzeli Yahni Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Sebzeli Yahni Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Sebzeli Yahni Tarifi Sebzeli Yahni Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Sebzeli Yahni Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Sebzeli Yahni Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Sebzeli Yahni Tarifi

  “Yeterince Sebzeli Yahni Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Sebzeli Yahni Tarifi Sebzeli Yahni Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Sebzeli Yahni Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Sebzeli Yahni Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Sebzeli Yahni Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Sebzeli Yahni Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Sebzeli Yahni Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Sebzeli Yahni Tarifi Sebzeli Yahni Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Sebzeli Yahni Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Sebzeli Yahni Tarifi ister. Sebzeli Yahni Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Sebzeli Yahni Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Sebzeli Yahni Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?