Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Şarap Soslu Midye Tarifi

Şarap soslu midye (Moules Mariniere) tarifinde Fransa`dan getirtilen özel tencerelerde; sarımsaklı, beyaz şaraplı sosunda pişen kara midyeler bekletmeden sıcağı sıcağına servis ediliyor. Hafif sulu bir çorba kıvamını andıran lezzetli sosu kaşık kaşık içiliyor. Beluga Fish Gourmet şarap soslu midye dışında hazırladığı safranlı ve gratin edilmiş midye çeşitleriyle `Deniz ürünleri deniz kenarında yenir` algısını kırıyor.
Yemek.com özel çekiminde şef Cengiz Nalbant`tan püf noktalarını öğrendiğimiz şarap soslu midye tarifini, ana yemek olarak servis edebileceğiniz diğer Beluga Balık tarifleriyle birlikte sevdiklerinize sunabilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaŞarap Soslu Midye Tarifi İçin Malzemeler

 • 20 adet büyük boy midye (yıkanmış ve temizlenmiş)
 • 1 adet orta boy kuru soğan
 • 1 adet küçük boy havuç
 • 1 tatlı kaşığı un
 • 2 yemek kaşığı krema
 • 2 yemek kaşığı beyaz şarap
 • 4 dal taze maydanoz
 • 4 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • Şarap Soslu Midye Tarifinin Pişirme Önerisi

  Midyelerle birlikte çok az miktarda ıspanaklı fettucini makarna ekleyebilir, aroma ve kıvamının sosa geçmesini sağlayabilirsiniz.Arzu ettiğiniz kuru baharatları midye tenceresine katabilirsiniz.

  Şarap Soslu Midye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kabuğunu soyduğunuz orta boy kuru soğan ve havucu oldukça küçük küpler halinde doğrayın. Maydanoz yapraklarını incecik kıyın.

  2. Zeytinyağı derin bir tencerede kızdırın. Sırasıyla eklediğiniz; çok ince doğranmış havuç ve kuru soğanları yüksek ateşte soteleyin.

  3. Soğanlar diriliklerini kaybetmeye başladıklarında un ekleyip kavurun. Az miktarda sıcak su ekleyip 10 dakika kadar kaynatın.

  4. Sonrasında; tuz, beyaz şarap ve krema katıp midyelerle birlikte 10 dakika daha kaynatın. Sosuyla birlikte derin bir servis kasesine aldığınız şarap soslu midyeleri ince kıyılmış maydanoz ilavesiyle sıcağı sıcağına bekletmeden servis edin.  Şarap Soslu Midye Tarifi

  Ayrılmadan önce Şarap Soslu Midye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Şarap Soslu Midye Tarifi Şarap Soslu Midye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Şarap Soslu Midye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Şarap Soslu Midye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Şarap Soslu Midye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Şarap Soslu Midye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Şarap Soslu Midye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Şarap Soslu Midye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Şarap Soslu Midye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Şarap Soslu Midye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Şarap Soslu Midye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Şarap Soslu Midye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Şarap Soslu Midye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Şarap Soslu Midye Tarifi istediğinde yeme, Şarap Soslu Midye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Şarap Soslu Midye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Şarap Soslu Midye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Şarap Soslu Midye Tarifi Şarap Soslu Midye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Şarap Soslu Midye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Şarap Soslu Midye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Şarap Soslu Midye Tarifi

  “Yeterince Şarap Soslu Midye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Şarap Soslu Midye Tarifi Şarap Soslu Midye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Şarap Soslu Midye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Şarap Soslu Midye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Şarap Soslu Midye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Şarap Soslu Midye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Şarap Soslu Midye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Şarap Soslu Midye Tarifi Şarap Soslu Midye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Şarap Soslu Midye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Şarap Soslu Midye Tarifi ister. Şarap Soslu Midye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Şarap Soslu Midye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Şarap Soslu Midye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?