Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi

Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi

Fırından yeni çıkmış, sıcacık bir dilim ekmeğin üzerine mis gibi kokan bir salça sürsek, yanına da zeytinler... Yutkunma seslerinizi duyar gibiyiz. Peki size desek ki, kendinden salçalı ve zeytinli bir ekmek var diye? Dilimlerce yersiniz bizce.
İşte bu görüntüsüyle düşman çatlatan, sütle yoğrulan, içinde bolca salça ve zeytin olan ekmek, adeta bir kahvaltı rüyası. Tabii ki siz istediğiniz öğünde yiyebilirsiniz, zira kahvaltıda bir dilim yedikten sonra tüm gün hayalinizden çıkmayacağına eminiz. Üstelik de fırında pişerken, öylesine kabarıyor ve öylesine güzel kokuyor ki, acıkmamak mümkün değil. Kolay kolay da bayatlamadığı için, akşamdan yapıp, sabahları evden çıkarken çantanıza atıverirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

KAÇ KİŞİLİK

1 adet büyük boy

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaSalçalı Zeytinli Ekmek Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 su bardağı ılık süt
 • 1/2 su bardağı eritilmiş tereyağı
 • 1/2 su bardağı ayçiçek yağı
 • 11 su bardağı un
 • 2 adet yumurta
 • 1 paket yaş maya
 • 1 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • Açmak için

 • 1/2 su bardağı ayçiçek yağı
 • İçi için

 • 30 adet çekirdekleri çıkarılmış zeytin
 • 3 yemek kaşığı salça
 • Üzeri için

 • 1 adet yumurta sarısı
 • Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifinin Püf Noktası

  Hamuru yoğurduktan sonra mayalanması için sıcak bir yerde bekletmeyi unutmayınız. Elde ettiğiniz ekmek oldukça büyük bir ekmek olacaktır. Dilerseniz malzeme miktarlarını azaltarak daha minik boyutlarda ekmekler elde edebilirsiniz.

  Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Ilık sütü bir yoğurma kabına alın ve yaş mayayı tamamen eriyene kadar sütün içinde karıştırın.

  2. Ardından tereyağını ve sıvı yağı ilave edin ve yumurtaları ekleyin.

  3. Tuz ve şekeri de ilave edip güzelce karıştırdıktan sonra azar azar unu ekleyerek yoğurun.

  4. Kulak memesi kıvamında ele yapışmayan bir hamur elde etmelisiniz.

  5. Hazrladığınız hamuru, ağzı kapalı olarak, sıcak bir yerde yaklaşık 30 dakika mayalanması için bekletin.

  6. Hamur mayalandıktan sonra ayçiçek yağını avcunuza dökün ve ellerinizle bastırarak hamuru, fırın kağıdı serilmiş bir fırın tepsisine, yayn. Hamuru tüm tepsi boytunda yaymalısınız.

  7. Ellerinizle yayarak açtığınız hamurun içerisine salçayı sürün ve üzerine çekirdekelrini çıkarttığınız zeytinleri serpin.

  8. Hamuru bir ucundan başlayarak rulo haline getirin.

  9. Bu şekilde 15 dakika daha bekletin, sonra üstüne yumurta sarısını sürün ve önceden ısıtılmış 180 derece fırında üstü kızarana dek yaklaşık 20 dakika pişirin.

  10. Sıcak ya da ılık olarak servis edin.  Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi

  Ayrılmadan önce Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi istediğinde yeme, Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi

  “Yeterince Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi ister. Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Salçalı Zeytinli Ekmek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?