Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Rüzgar Gülü Böreği Tarifi

Rüzgar Gülü Böreği Tarifi

Yufkayla yapılabileceklere gün geçmiyor ki yeni bir güzellik eklenmesin. Hamur açma, yoğurma derdinden bizi kurtaran hazır yufkalar bu kez çok şık bir halde soframıza konuk olmaya hazırlanıyorlar. Karşınızda şekliyle kendisine hayran bırakan: Rüzgar gülü böreği.Üstelik de yapılışı tahmin ettiğinizden çok daha pratik. Ancak tabakta duruşu, şıklığı ve lezzeti ile çay saatlerinin aranan siması olmaya aday. İhtiyacınız olan sadece yufka ve peynir, gerisi zaten her evde her zaman bulunan malzemeler.
Şeklini vermek ise hiç zor değil! Gözünüzde büyümesin hiç. Sadece 6 temel malzemeyle hazırlayabileceğiniz en şahane tariflerden biri olacak. Çay saatlerinizde, kahvaltılarınıza hatta akşam yemeklerinizde yemeğin doyurucu yancısı olacak tarifimize buyurun hadi.
Hazırsanız, başlayalım. Şimdiden ellerinize sağlık, afiyetler olsun. 

KAÇ KİŞİLİK

8 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaRüzgar Gülü Böreği Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 adet yufka
 • 50 gram tereyağı
 • 150 gram lor peyniri (ya da az yağlı beyaz peynir)
 • 1 tutam maydanoz
 • Üzeri için

 • 1 adet yumurta
 • 1 yemek kaşığı sıvı yağ
 • Rüzgar Gülü Böreği Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Tereyağını bir tavada eritin ve bir kenara alın.

  2. Maydanozu ince ince doğrayın ve lor peyniri ile karıştırıp, iç harcı bir kenara alın.

  3. Her bir yufkayı 4 parçaya bölün, böylece 8 parça elde etmiş olacaksınız. Bir parçayı alıp tezgaha yayın.

  4. Üstüne fırçayla eritilmiş tereyağı sürün ve tam ortasından tutarak aynı yöne doğru elinizi döndürün, ortada kalan boşluğa hazırladığınız iç harçtan koyun ve kenarlarda kalan yufkaları, iç harcın üstüne doğru kapatın. Ters çevirip, yağlı kağıt serdiğiniz bir fırın tepsisine alın.

  5. Bu şekilde tüm yufkaları ve iç harcı bitirin.

  6. Yumurtayla yağı bir çatal yardımıyla çırpın ve böreklerin üstüne bir fırça yardımıyla sürün.

  7. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında, üstleri kızarana dek yaklaşık 25 dakika pişirin ve ılık olarak servis edin.  Rüzgar Gülü Böreği Tarifi

  Ayrılmadan önce Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Rüzgar Gülü Böreği Tarifi Rüzgar Gülü Böreği Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Rüzgar Gülü Böreği Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Rüzgar Gülü Böreği Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Rüzgar Gülü Böreği Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Rüzgar Gülü Böreği Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Rüzgar Gülü Böreği Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Rüzgar Gülü Böreği Tarifi istediğinde yeme, Rüzgar Gülü Böreği Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Rüzgar Gülü Böreği Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Rüzgar Gülü Böreği Tarifi Rüzgar Gülü Böreği Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Rüzgar Gülü Böreği Tarifi

  “Yeterince Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Rüzgar Gülü Böreği Tarifi Rüzgar Gülü Böreği Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Rüzgar Gülü Böreği Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Rüzgar Gülü Böreği Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Rüzgar Gülü Böreği Tarifi Rüzgar Gülü Böreği Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Rüzgar Gülü Böreği Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Rüzgar Gülü Böreği Tarifi ister. Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Rüzgar Gülü Böreği Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Rüzgar Gülü Böreği Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler