Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi

En büyük zevki eski tarifler üzerinden kendine özgü yeni lezzetler yaratmak olan Kübra Karataş, Yemek.com için yazdı. 
Aynı zamanda şair de olan usta bir aşçı Alfonso d`Este`nin eşi Lucrezia Borgia`nın saçlarından esinlenerek isimlendirdiği rivayet edilen romantik makarna tagliatelle, tarifinde yer alan rokfor peynirli, kremalı, mantarlı sosuyla oldukça lezzetli.

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaRokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi İçin Malzemeler

 • 200 gram tagliatelle makarna
 • 200 gram mantar
 • 2 diş sarımsak
 • 200 ml. krema
 • 75 gram rokfor peyniri
 • 1 yemek kaşığı riviera zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • 1/2 çay kaşığı taze çekilmiş tane karabiber
 • Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifinin Pişirme Önerisi

  Haşlanan makarna suyundan 2-3 kaşık kadar sosa ekleyin . Böylelikle sosun kıvamını bir miktar açar ve daha lezzetli olmasını sağlarsınız.

  Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Makarnanın sosunu hazırlamak için; üzerini nemli bir bezle sildiğiniz mantarları, ince ince doğrayın.

  2. Zeytinyağı ve tereyağını geniş tabanlı bir tavada kızdırın. Doğradığınız mantarları, suyunu salmaması için yüksek ateşte soteleyin.

  3. Kabuğunu ayıkladığınız ve incecik kıyılmış sarımsakları mantarlara ekleyin. Tuz ve taze çekilmiş tane karabiberi katın.

  4. Sarımsağın aroma ve kokusu çıkıp, mantarlar hafif bir renk almaya başladığında kremayı ilave edin.

  5. Krema kattıktan sonra kısık ateşte pişirmeye devam ettiğiniz sos yoğunlaşmaya başladığında ezdiğiniz rokfor peynirini katın.

  6. Tagliatelle makarnayı, derin bir tencerede kaynayan suda damak tadınıza göre 8-12 dakika kadar haşlayın.

  7. Haşlanan makarnayı süzdükten sonra sos tavasına alın ve 1-2 dakika sosuyla birlikte pişirdikten sonra sıcak sıcak sevdiklerinizle paylaşın.

  Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifinin Servis Önerisi

  Sıcak halde bekletmeden servis edin. İsteğe göre üzerine kıyılmış maydanoz ekleyin.  Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi

  Ayrılmadan önce Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi istediğinde yeme, Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi

  “Yeterince Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi ister. Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Rokfor Soslu Mantarlı Tagliatelle Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?