Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi

Ev yapımı anne usulü erişteye kim hayır diyebilir ki? Basit olarak yumurta, un, yağ ve tuzdan oluşan erişteye farklı alternatifler getireceğiz ıspanaklı ya da pancarlı olarak hazırlayabilir hem renk hem de tat olarak farklılıklar katabiliriz. Ispanak ve erişteyi rokfor peynirini, bol sarımsak ve krema ile buluşturup damaklarda şölen yaratacağız. Tarifimize buyurun. Şimdiden afiyet olsun.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaRokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi İçin Malzemeler

 • 500 gram ıspanaklı erişte
 • 1 adet orta boy soğan
 • 8 diş sarımsak
 • 80 gram ufalanmış rokfor peyniri
 • 200 mililitre krema
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • 1 adet defne yaprağı
 • 2 adet kurutulmuş biber
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 2 çay kaşığı tane karabiber
 • 1/2 bardak ceviz içi (iri çekilmiş)
 • 1 tatlı kaşığı pesto sos
 • Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifinin Püf Noktası

  Eriştelerinizi fazla haşlamamaya özen gösterin. Yoksa sos esnasında karıştırırken yapışıp hamurlaşmasına neden olursunuz.

  Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kaynamış suya eriştelerinizi ekleyin.

  2. Soğan ve sarımsağı soyup minik minik doğrayın.

  3. Tavanın içine zeytinyağını ve tereyağını ekleyip ocağın altını yakın. Ardından soğan ve sarımsak ekleyerek yumuşayana kadar pişirin.

  4. Daha fazla yağ eklememek için soğanlar yumuşayana kadar kaşık kaşık erişte suyundan sos tavasına ilave edin.

  5. Hafif yumuşamaya başlayan soğanların içine defne yaprağı ve kuru biberleri ekleyip karıştırmaya devam edin.

  6. Yumuşayan soğanlardan defne yaprağı ve kuru biberi çıkarıp pişen eriştelerinizi ekleyin.

  7. 3-4 dakika kadar daha sürekli karıştırarak eriştelerinizi hafif kızartın. Yapışmamasına özen gösterin.

  8. Eriştelerinize peynir, krema baharat ve pesto sosu ekleyip 1-2 dakika daha karıştırın. Ocağı kapatırken cevizleri de ekleyip karıştırdıktan sonra eriştelerinizi ocaktan alın ve sıcak sıcak servis edin.

  Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifinin Servis Önerisi

  Ev yapımı erişte yaparsanız hamurun içine haşlanmış ıspanak ekleyerek lezzeti farklılaştırabilirsiniz. Ya da marketlerde hazır satılan ıspanaklı ya da pembe renk isterseniz pancarlı olanını da kullanabilirsiniz. Rokfor peyniri sevmiyorsanız arzu ettiğiniz başka bir peynir de kullanabilirsiniz.  Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi

  Ayrılmadan önce Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi istediğinde yeme, Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi

  “Yeterince Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi ister. Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Rokfor Peynirli Ispanaklı Erişte Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?