Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Renkli Makarnalar Tarifi

Rengarenk makarnalarla bu gri, kış günlerine renk katmak ister misiniz?
İçerisine ekleyeceğiniz sebzelerin doğal renkleriyle boyanan makarnalar hem gözlere şenlik, hem de midenize.. Farklı renkler için havuç, pazı, ıspanak, domates gibi sebzeleri kullanabilirsiniz. Bu sebzeleri rendeleyip veya kaynatarak rengini verdiği sudan bir miktar kullanarak hamura renk verebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

1 saat

PİŞİRME SÜRESİ

2 dakikaRenkli Makarnalar Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 adet pancar
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 300 gram un
 • 1 adet yumurta
 • 50 mililitre su
 • Renkli Makarnalar Tarifinin Püf Noktası

  İki renkli makarnalar hazırlamak için hazırladığınız iki farklı renkteki hamurdan bir tanesini ince şeritler halinde kesin. İnce açtığınız ikinci renk makarnanın üzerini bir fırça yardımıyla ıslatıp şeritleri yerleştirin. Üzerini unlayıp merdaneyle üzerinden geçerek şeritleri yapıştırın.

  Renkli Makarnalar Tarifinin Pişirme Önerisi

  Taze makarna çok çabuk pişer, dolayısıyla makarnalar suyun üzerine çıktığında pişmiş olacaklardır. Çok fazla kaynatmamaya dikkat edin.

  Renkli Makarnalar Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Pancarı yıkayın, katı meyve sıkacağında  suyunu çıkarıp kenara alın. Ayaklı miksere elediğiniz unu ve tuzu ekleyin.

  2. Karışıma pancar suyu ve yumurtayı ekleyip karıştırın.

  3. Suyu kıvam alıncaya kadar azar azar ekleyin. (Daha az veya daha az su eklemek durumunda kalabilirsiniz.) 2-3 dakika karıştırın.

  4. Tezgaha biraz un serpip hamur yapışmayana kadar 4-5 dakika yoğurun. Streç filme sarıp 1 saat dinlendirin.

  5. Makarna makineniz varsa en geniş kısımdan en ince kısma gelinceye kadar şeritleri açın. Makineniz yoksa hamuru 1mm olacak şekilde açın. İster fiyonk şeklini verin, ister 4-5 mm eninde tagliatelli olacak şeritler kesin.

  6. Hazırladığınız makarnaları hemen kullanmak isterseniz bol tuzlu suda 1-2 dakika pişirebilirsiniz.

  7. Saklamak isterseniz eğer kestiğiniz makarnaları askıda en az bir gün iyice kurutup hava almayan kavanozlarda 1 ay saklayabilirsiniz.

  Renkli Makarnalar Tarifinin Servis Önerisi

  Hazırladığınız makarnalardan içi lor peyniri ve balkabağı karışımlı mantılar yapabilirsiniz.  Renkli Makarnalar Tarifi

  Ayrılmadan önce Renkli Makarnalar Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Renkli Makarnalar Tarifi Renkli Makarnalar Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Renkli Makarnalar Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Renkli Makarnalar Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Renkli Makarnalar Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Renkli Makarnalar Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Renkli Makarnalar Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Renkli Makarnalar Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Renkli Makarnalar Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Renkli Makarnalar Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Renkli Makarnalar Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Renkli Makarnalar Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Renkli Makarnalar Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Renkli Makarnalar Tarifi istediğinde yeme, Renkli Makarnalar Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Renkli Makarnalar Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Renkli Makarnalar Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Renkli Makarnalar Tarifi Renkli Makarnalar Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Renkli Makarnalar Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Renkli Makarnalar Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Renkli Makarnalar Tarifi

  “Yeterince Renkli Makarnalar Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Renkli Makarnalar Tarifi Renkli Makarnalar Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Renkli Makarnalar Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Renkli Makarnalar Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Renkli Makarnalar Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Renkli Makarnalar Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Renkli Makarnalar Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Renkli Makarnalar Tarifi Renkli Makarnalar Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Renkli Makarnalar Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Renkli Makarnalar Tarifi ister. Renkli Makarnalar Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Renkli Makarnalar Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Renkli Makarnalar Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?