Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi

Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi

Hani yaz sonunda, çileklerin en lezzetli olduğu zamanda, kilo kilo çilek alıp evde mis kokular eşliğinde pişirdiğiniz reçeller vardı ya, işte onları çıkarmanın tam zamanı. Siz sadece kahvaltıda tüketmek için hazırlamış olabilirsiniz ama bizim daha iyi bir fikrimiz var.
Hem keki ıslak tutsun hem de yoğun çilek aroması versin diye ara dolgusu olarak kullandık reçeli. Üzerine Hindistan cevizli karışım hazırladık ve kızarıp çıtır çıtır olana kadar pişirdik. Sonuç; bir ısırıkta içi nemli yumuş yumuş bir kek, nefis çilek aroması ve kızarmış Hindistan cevizi kokusu.

KAÇ KİŞİLİK

10 dilim

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

35 dakikaReçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi İçin Malzemeler

 • 100 gram tereyağı
 • 1 adet yumurta
 • 1/2 su bardağı toz şeker
 • 1 su bardağı un
 • 1 çay kaşığı kabartma tozu
 • 1 çay kaşığı vanilya
 • 1/2 çay kaşığı karbonat
 • Ara dolgusu için

 • 5 yemek kaşığı çilek reçeli
 • Üzeri için

 • 1 adet yumurta
 • 1 su bardağı hindistan cevizi rendesi
 • 3 yemek kaşığı toz badem
 • 1 çay kaşığı vanilya
 • Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifinin Püf Noktası

  Kullanacağınız reçel iri taneliyse reçeli blenderden geçirip kullanırsanız daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

  Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Tereyağını eritip ılımaya bırakın.

  2. Yumurta ve şekeri mikserle 4-5 dakika kadar çırpın.

  3. Tereyağını da ekleyerek çırpmaya devam edin.

  4. Kuru malzemelerin hepsini ayrı bir kapta karıştırdıktan sonra tereyağı-yumurta-şeker karışımına ekleyin ve güzelce karıştırın.

  5. Pişirme kağıdı serdiğiniz 20x20 cm`lik pişirme kabına kek karışımını yayın.

  6. Ayrı bir kapta Hindistan cevizi, toz badem, yumurta ve vanilyayı karıştırın.

  7. Pişirme kabına yaydığınız kek hamurunun üzerine reçeli güzelce yayın.

  8. Son olarak hazırladığınız Hindistan cevizli karışımı reçel dolgusunun üzerini kapatacak şekilde elinizle serpiştirin.

  9. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 35 dakika pişirin. Ilıdıktan sonra dilimleyerek afiyetle tüketin.  Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi

  Ayrılmadan önce Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi istediğinde yeme, Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi

  “Yeterince Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi ister. Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Reçelli Hindistan Cevizli Kek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?