Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Pumpkin Spice Latte Tarifi

Ortadan ilk kayboluşu iki yaşında mutfakta bulunması ile sonuçlanan Biricik Bardo, Yemek.com için yazdı. 
Aniden bastıran soğukların bünyede şok etkisi yaratmasıyla birlikte  kahve fanatikleri yönlerini cold brew`den hızla sıcak alternatiflere çevirdi.
Soğuklarla eş zamanlı Starbucks semalarında beliren pumpkin spice latte ise plaza bebişlerimde adeta bir sevinç dalgası yarattı, biliyorum. Ama söz konusu Starbucks olunca paket servis konusunda biraz kalbimiz kırık.
Tabii çözümcü bir minnoş olduğum için Starbucks`a laflar hazırlamak yerine, gittim kendi pumpkin spice latte tarifimi hazırladım. Olur da aklınıza düşer, canınız çekerse diye buraya bırakıyorum. Yeter ki kalpler kırılmasın.
Küçük bir not: Tarife iliştirdiğimiz ve hazırlayacağınız baharat karışımını bir sene kadar keyifle kullanabilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

1 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakikaPumpkin Spice Latte Tarifi İçin Malzemeler

 • Pumpkin Pie Spice için

 • 1 yemek kaşığı tarçın
 • 1 çay kaşığı toz zencefil
 • 1/2 çay kaşığı toz karanfil
 • 1/2 çay kaşığı rendelenmiş muskat cevizi
 • 1/2 çay kaşığı yenibahar
 • Pumpkin Spice Latte için

 • 2 yemek kaşığı haşlanmış bal kabağı püresi
 • 1/2 çay kaşığı pumpkin pie spice
 • 2 yemek kaşığı toz şeker
 • 2 yemek kaşığı vanilya özütü
 • 2 su bardağı süt
 • 2 shot espresso
 • Servisi için

 • 1 yemek kaşığı krema
 • 1/4 çay kaşığı pumpkin pie spice
 • Pumpkin Spice Latte Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Orta ateşte, küçük bir sos tavasına aldığınız bal kabağı ezmesi ve pumpkin spice baharat karışımını karıştırarak yaklaşık 2 dakika pişirin.

  2. Karışıma toz şekeri ekleyip baloncuklar çıkarıp şurup kıvamına gelene kadar karıştırarak pişirin.

  3. Sütü vanilya özütü ile birlikte ısıtın. Aşırı kaynatmamaya özen gösterin.

  4. Isıttığınız vanilya özütlü süt ve bal kabağı karışımını blendardan geçirin.

  5. Hazırladığınız espresso ya da herhangi koyu bir kahveyi hazırladığınız karışıma ekleyin.

  6. Bardaklara aldığınız pumpkin spice latte`nin üzerine bir kaşık krema ekleyip pumpkin spice baharat serpiştirin. Oh!

  Pumpkin Spice Latte Tarifinin Servis Önerisi

  Hazırladığınız baharat karışımına arzu ettiğiniz ve sevdiğiniz kuru baharatları ekleyebilirsiniz.  Pumpkin Spice Latte Tarifi

  Ayrılmadan önce Pumpkin Spice Latte Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Pumpkin Spice Latte Tarifi Pumpkin Spice Latte Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Pumpkin Spice Latte Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Pumpkin Spice Latte Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Pumpkin Spice Latte Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Pumpkin Spice Latte Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Pumpkin Spice Latte Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Pumpkin Spice Latte Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Pumpkin Spice Latte Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Pumpkin Spice Latte Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Pumpkin Spice Latte Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Pumpkin Spice Latte Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Pumpkin Spice Latte Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Pumpkin Spice Latte Tarifi istediğinde yeme, Pumpkin Spice Latte Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Pumpkin Spice Latte Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Pumpkin Spice Latte Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Pumpkin Spice Latte Tarifi Pumpkin Spice Latte Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Pumpkin Spice Latte Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Pumpkin Spice Latte Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Pumpkin Spice Latte Tarifi

  “Yeterince Pumpkin Spice Latte Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Pumpkin Spice Latte Tarifi Pumpkin Spice Latte Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Pumpkin Spice Latte Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Pumpkin Spice Latte Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Pumpkin Spice Latte Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Pumpkin Spice Latte Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Pumpkin Spice Latte Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Pumpkin Spice Latte Tarifi Pumpkin Spice Latte Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Pumpkin Spice Latte Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Pumpkin Spice Latte Tarifi ister. Pumpkin Spice Latte Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Pumpkin Spice Latte Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Pumpkin Spice Latte Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?