Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Pratik Mercimek Çorbası Tarifi

Bu kadar pratik ve bu kadar lezzetli çorba zor bulunur. Her tadına bakanın tarifini istediği enfes çorbam.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaPratik Mercimek Çorbası Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı un
 • 1 yemek kaşığı domates salçası
 • 2 yemek kaşığı tereyağı
 • 1 su bardağı kırmızı mercimek
 • 1,5 litre su
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 tatlı kaşığı nane
 • 1/2 çay kaşığı kimyon
 • Pratik Mercimek Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Orta boy tencerede tereyağımızı eritiyoruz.

  2. Unu ve salçayı da ilave edip kavuruyoruz.

  3. Üzerine mercimekleri koyup az kavuruyoruz.

  4. Suyu ve tuzu ilave edip ağır ateşte arada karıştırarak pişmeye bırakıyoruz.

  5. Mercimekler piştikten sonra naneyi, karabiberi ve kimyonu atıp 5 dakika daha pişiriyoruz.

  6. Çorbamız hazır, afiyet olsun.

  Pratik Mercimek Çorbası Tarifinin Servis Önerisi

  Üzeri tutmasın diye çorbamız pişer pişmez tencerenin kapağını kapatmayı unutmayın.  Pratik Mercimek Çorbası Tarifi

  Ayrılmadan önce Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Pratik Mercimek Çorbası Tarifi Pratik Mercimek Çorbası Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Pratik Mercimek Çorbası Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Pratik Mercimek Çorbası Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Pratik Mercimek Çorbası Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Pratik Mercimek Çorbası Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Pratik Mercimek Çorbası Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Pratik Mercimek Çorbası Tarifi istediğinde yeme, Pratik Mercimek Çorbası Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Pratik Mercimek Çorbası Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Pratik Mercimek Çorbası Tarifi Pratik Mercimek Çorbası Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Pratik Mercimek Çorbası Tarifi

  “Yeterince Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Pratik Mercimek Çorbası Tarifi Pratik Mercimek Çorbası Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Pratik Mercimek Çorbası Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Pratik Mercimek Çorbası Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Pratik Mercimek Çorbası Tarifi Pratik Mercimek Çorbası Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Pratik Mercimek Çorbası Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Pratik Mercimek Çorbası Tarifi ister. Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Pratik Mercimek Çorbası Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Pratik Mercimek Çorbası Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?