Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi

Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi

Şimdi o bildiğiniz portakal kabuğunun küp küp doğrandığı portakal kabuğu reçellerini unutun. Kabukları dilimliyor ve ipe diziyoruz. Kabukların acısını çıkartmak için, kaynayan suda bekletip, soğuk suyla şokluyoruz ve bu işlemi 3 kez tekrarlıyoruz. Sonrası en lezzetli kısmı... Kaynatmak...
Gördüğünüz gibi normal portakal kabuğu reçellerine göz kırpıyor, başka bir lezzetin kapısını aralıyoruz.
Kahvaltıların vazgeçilmezi reçelleri masanızdan eksik etmeyin. Afiyetler olsun.
Siz de tarifimizi deneyin, yorumunuzu paylaşalım:
nagihanhafiz: Bu reçeli yaptım çok zahmetli oldu ipe dizmesi ve ipleri çıkartması amma çok lezzetli oldu ve bu zahmete değdi…

KAÇ KİŞİLİK

2 kavanoz

HAZIRLAMA SÜRESİ

1 saat

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaPortakal Kabuğu Reçeli Tarifi İçin Malzemeler

 • 1,5 kilogram portakal
 • 1-1,5 su bardağı toz şeker
 • 4-5 damla limonun suyu
 • 1,5 su bardağı su
 • Portakal Kabuğu Reçeli Tarifinin Püf Noktası

  Kaynayan sudan sonra buzlu suda bekletme işlemi kabukların acılığını almak için uygulanması gereken bir yöntemdir. Eğer bu yöntemi yapmak istemezseniz 3 gün suda bekletip, gün aşırı su değiştirerek de portakal kabuklarının acılığını alabilirsiniz.

  Portakal Kabuğu Reçeli Tarifinin Pişirme Önerisi

  Dilerseniz içine çubuk tarçın ilave edip, kaynayınca çıkartabilir ve böylece aromalandırabilirsiniz.

  Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Portakalın kabuğunu dikey olarak 6-8 eş parçaya bölün. Kabuklarını düzgünce soyun.

  2. Kabukların içinde kalan beyaz kısımları bıçak yardımıyla iyice temizleyin.

  3. Kalın, temiz iğne ve iplik yardımıyla soyduğunuz kabukları yuvarlayarak ipe dizin.

  4. Üç ayrı tencerede kaynayan su hazırlayın.

  5. İpe dizilmiş kabukları kaynayan su dolu tencerenin bir tanesine koyun ve 7-8 dakika haşlayın.

  6. Daha sonra buzlu suya alın ve bu işlemi diğer iki tenceredeki suyla tekrarlayın.

  7. Daha sonra boş bir tencereye alın ve üzerine şekeri ilave edip, sulanması için 2-3 saat bekletin.

  8. Suyu ilave edin ve nazikçe karıştırarak pişirin. Su kaynayınca limon suyunu ilave edin ve 2-3 dakika daha kaynatıp ocaktan alın. İpten çıkartın.

  9. Kavanozlara alın. Kapaklarını kapatın ve kavanozları ters çevirerek soğutun. İşte bu kadar, ertesi gün kahvaltı için nefis bir reçeliniz var artık!  Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi

  Ayrılmadan önce Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Portakal Kabuğu Reçeli Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Portakal Kabuğu Reçeli Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi istediğinde yeme, Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi

  “Yeterince Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi ister. Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?