Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi

Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi

Bugüne kadar bildiğiniz portakal kabuğu reçel tariflerini bir kenara kaldırın. Sizler için bu nefis mi nefis, misler gibi kokan tarifi hazırladık! Portakal kabuğu portakalın kendisinden çok daha faydalı. Kötü kolestrolü düşürür. Kilo vermenizi sağlar. Damar tıkanıklığını plaka oluşumunu önler. A ve C vitamini için iyi bir kaynakdır. Böbrek taşını düşürmeye yardımcı olur. Yüksek tansiyon, kalp krizi ve inme riskini azaltır. Böylesine faydalı bir şeyin reçeli de harika oluyor. Şimdiden ellerinize sağlık diyoruz ve tarifimize buyur ediyoruz.

KAÇ KİŞİLİK

20 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

35 dakikaPortakal Kabuğu Reçeli Tarifi İçin Malzemeler

 • 7 adet portakal
 • 2.5 su bardağı toz şeker
 • 1 adet çubuk tarçın
 • 5 adet karanfil
 • 1 büyük su bardağı portakal suyu
 • 1 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 adet vanilya
 • Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. İlk önce portakalların üzerini bıçakla hafif kazıyor ve yıkayıp ortadan ikiye bölüp sıkıyoruz.

  2. Sonra bir tencereye suyu koyup bir tülbendin içine tarçın ve karanfilleri koyup ağzını bağlıyoruz.

  3. Kaynatıyoruz, kaynayan suyu döküp yeniden su koyup kaynatıyoruz. Bu işlemi en az üç defa tekrarlıyoruz. Soğuk su koyup bir çay kaşığı ile fazla bastırmadan kabukların içindeki beyaz kısmı temizliyoruz

  4. Temizlediğimiz kabukları çıkıyoruz sonra ister kare, ister ince uzun doğruyoruz. Doğrama işi bitince tencereye bir çay bardağı suyu koyup çubuk tarçın ve karanfilleri bir tülbente sarıyoruz. Tencereye atıyoruz.

  5. Sırası ile doğradığımız kabukları, portakal suyunu ve toz şekeri atıp ocağı yakıyoruz.Kaynayıp koyulaşmaya başlayınca vanilyayı atıp karıştırıp limon suyunu koyuyoruz.

  6. Beş dakika daha kaynatıp ocağı kapatıp sıcak sıcak kavanozlara koyup ağzını sıkıca kapatıp ters çevirip soğuyunca düzeltip buzdolabına veya güneş görmeyen bir yere kaldırıyoruz.

  7. Dilediğimiz zaman afiyetle tüketiyoruz. Afiyetler olsun!  Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi

  Ayrılmadan önce Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Portakal Kabuğu Reçeli Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Portakal Kabuğu Reçeli Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi istediğinde yeme, Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi

  “Yeterince Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi ister. Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?