Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Peynirli Tepsi Böreği Tarifi

Menüde börek varsa orada akan sular durur, ne kadar tok bile olsanız o böreğin en azından tadına bakılır, hatta bununla da yetinilmez, dilim dilim yenir de yenir. Sevmeyeninin neredeyse bulunmadığı dumanı üstünde, nefis, leziz harika bir peynirli börek tarifiyle karşınızdayız. Üstelik de yapılışı çok çok kolay olan bu böreği bir kere denedikten sonra onsuz geçen çay saatlerinize hayıflanacak, o olmadan yaptığınız kahvaltıları kahvaltıdan saymayacaksınız.
Hazır yufkayla ve sadece 15 dakikada hazırlayabileceğiniz harika bir tarif. Tadı o kadar güzel ki, saatlerce uğraşılan su böreklerini solda sıfır bırakmaya aday olacağına eminiz. Yufkalar, peynir ve biraz da maydanozunuz varsa durduğunuz kabahat diyoruz ve sizleri tarifimize davet ediyoruz. Afiyetler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

12 dilim

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaPeynirli Tepsi Böreği Tarifi İçin Malzemeler

 • 6 adet yufka
 • 100 gram beyaz peynir
 • 100 gram kaşar loru
 • 50 gram kaşar peyniri
 • 1 tutam maydanoz
 • 1/2 su bardağı tereyağı (eritilmiş)
 • 1 su bardağı sıvı yağ
 • 1 su bardağı süt
 • 1 adet yumurta
 • Peynirli Tepsi Böreği Tarifinin Püf Noktası

  Böreğinizi hazırlayıp tepsiye yerleştirdikten sonra eğer vaktiniz varsa buzdolabında 2 saat kadar dinlendirdikten sonra pişirirseniz çok daha lezzetli olacaktır. İç harcı ve sosu göz kararı da olsa üçe bölmeniz, böreği hazırlarken işinizi kolaylaştıracaktır.

  Peynirli Tepsi Böreği Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle derince bir kabın içerisinde yumurta, süt, sıvı yağ ve eritilmiş tereyağın karıştırarak böreğin sosunu hazırlayın.

  2. Başka bir kabın içine beyaz peynirleri ufalayın, kaşar lorunu ilave edin ve üstüne kaşar peynirini rendeleyin, ince ince kıyılmış maydanozları da ekleyip güzelce karıştırın.Hazırladığınız peynirli harcı üçe bölün.

  3. Bir fırın tepsisini alın ve dibini güzelce yağlayın. Ardından, yufkanın kenarları tepsiden sarkacak şekilde bir adet yufkayı tepsiye yayın.

  4. Hazırladığınız peynirli harçtan tepsiye yaydığınız yufkanın üstüne serpiştirin ve üstüne bir kat yufka serin, yine kenarları tepsiden sarkacak şekilde.

  5. Üstüne hazırladığınız sostan gezdirin ve ardından bir kat daha yufka serin, bu katın üstüne tekrar peynirli iç harçtan serpiştirin.

  6. Üstüne bir yufka daha serin ve bu yufkanın üstüne sostan gezdirin, sos gezdirdikten sonra üstüne bir kat daha yufka serin ve peynirli harçtan tekrar serpiştirin.

  7. Son yufkayı da üstüne serin ve tepsiden sarkan tüm kenarları böreğin üstüne doğru kapatın.

  8. Böreğinizi güzelce dilimleyin ve kalan tüm sosu böreğin üstündeki her yer ıslanacak şekilde böreğin üstüne gezdirin.

  9. Böreğinizi eğer vaktiniz varsa bu şekilde pişirmeden, buzdolabında 2 saat kadar dinlendirin. Eğer vaktiniz yoksa hemen pişirmeye de alabilirsiniz.

  10. Böreğinizi önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 20-25 dakika kadar pişmeye bırakın. Üstü güzelce kızardığında böreğiniz pişmiş demektir.

  11. Fırından alın ve sıcak sıcak servis edin.  Peynirli Tepsi Böreği Tarifi

  Ayrılmadan önce Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Peynirli Tepsi Böreği Tarifi Peynirli Tepsi Böreği Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Peynirli Tepsi Böreği Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Peynirli Tepsi Böreği Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Peynirli Tepsi Böreği Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Peynirli Tepsi Böreği Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Peynirli Tepsi Böreği Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Peynirli Tepsi Böreği Tarifi istediğinde yeme, Peynirli Tepsi Böreği Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Peynirli Tepsi Böreği Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Peynirli Tepsi Böreği Tarifi Peynirli Tepsi Böreği Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Peynirli Tepsi Böreği Tarifi

  “Yeterince Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Peynirli Tepsi Böreği Tarifi Peynirli Tepsi Böreği Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Peynirli Tepsi Böreği Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Peynirli Tepsi Böreği Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Peynirli Tepsi Böreği Tarifi Peynirli Tepsi Böreği Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Peynirli Tepsi Böreği Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Peynirli Tepsi Böreği Tarifi ister. Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Peynirli Tepsi Böreği Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Peynirli Tepsi Böreği Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?