Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Peynirli Börek Tarifi

Dışı çıtır çıtır içi yumuşacık oldukça pratik ve lezzetli bir börek için hazır mısınız! Karşınızda: Peynirli börek tarifi hem de kek kalıbında. Nasıl olur demeyin, çünkü hazırladığınızda zamanın çabucak geçtiğini anlayacaksınız.
Malzemelerinizi tezgaha sıralayın ve enfes tarifimizi bir kenara açın. Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

6 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaPeynirli Börek Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 adet yufka
 • 1 su bardağı lor peyniri
 • 1 su bardağı kaşar
 • 1 su bardağı maydanoz
 • 1 çay bardağı süt
 • 1 çay bardağı sıvı yağ
 • 3 adet yumurta
 • 1 çorba kaşığı susam
 • Peynirli Börek Tarifinin Pişirme Önerisi

  Böreğinizin pişmesi fırınınıza da bağlı olup ara ara fırını kontrol ederek süre ayarlamasını kendinize göre düzenlemeniz önerilir.

  Peynirli Börek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Lor peynirini, rendelenmiş kaşar peynirini ve maydanozu bir kapta karıştırıyoruz.

  2. Kelepçeli ya da tabanı düz yayvan olan bir kek kalıbını alıyoruz, bu aşamada kalıbın tabanına yağ sürmeye gerek yok.

  3. 2 adet yumurtayı, sütü ve sıvı yağı karıştırıyoruz.

  4. Kalıbın tabanına bir bütün yufkayı fazlası kenarlardan sarkacak şekilde yerleştiriyoruz. Tabanda kalan kısma süt ile hazırladığımız sostan gezdiriyoruz.

  5. Kalan 2 yufkayı elimizle dörder parçaya koparıyoruz. Toplamda 8 adet yufka elde ediyoruz. İlk yufkanın üzerine dışarı taşmayacak şekilde bu yufkaları dağıtıyoruz, ardından yine sos döküyoruz.

  6. Hazırlanan ikinci kata peynirli harcın hepsini döküyoruz.

  7. Harcın üzerine kalan 4 parçalı yufkayı koyup yine sos dökerek ıslatıyoruz.

  8. İlk yufkanın kalıptan dışa sarkan kısımlarını içe alarak bohça gibi böreğimizi kapatıyoruz. Sütlü sostan kaldıysa bu aşamada üzerine döküyoruz.

  9. Kalan 1 adet yumurtanın sarısını böreğimizin üzerine sürüp susamları serpiştiriyoruz.

  10. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Afiyet olsun.  Peynirli Börek Tarifi

  Ayrılmadan önce Peynirli Börek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Peynirli Börek Tarifi Peynirli Börek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Peynirli Börek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Peynirli Börek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Peynirli Börek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Peynirli Börek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Peynirli Börek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Peynirli Börek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Peynirli Börek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Peynirli Börek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Peynirli Börek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Peynirli Börek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Peynirli Börek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Peynirli Börek Tarifi istediğinde yeme, Peynirli Börek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Peynirli Börek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Peynirli Börek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Peynirli Börek Tarifi Peynirli Börek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Peynirli Börek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Peynirli Börek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Peynirli Börek Tarifi

  “Yeterince Peynirli Börek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Peynirli Börek Tarifi Peynirli Börek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Peynirli Börek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Peynirli Börek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Peynirli Börek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Peynirli Börek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Peynirli Börek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Peynirli Börek Tarifi Peynirli Börek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Peynirli Börek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Peynirli Börek Tarifi ister. Peynirli Börek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Peynirli Börek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Peynirli Börek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?