Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Patlıcan Balığı Tarifi

Patlıcan Balığı Tarifi

Oldukça pratik, hem görüntüsüyle hem de tadıyla sofralarınızda iz bırakacak nefis bir atıştırmalık tarifimiz var: Patlıcan balığı! Adındaki balığa aldanıp deniz ürünlü bir tarif sanmayın. Aslında görünüş olarak kızartılmış balığa benziyor ama o aslında bir patlıcan!
Patlıcanları önce bir güzel haşlıyoruz, ardından mısır ununa bulayıp kızgın yağda kızartıyoruz, işte bu kadar! Üzerine nefis ekşi yoğurt ve pul biber dökünce de harika oluyor bizden söylemesi!
Videolu tarifimizi aşağıya bırakıyoruz,  sofralarınıza keyif katması dileğiyle, afiyet olsun!

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

10 dakikaPatlıcan Balığı Tarifi İçin Malzemeler

 • Patlıcanları Haşlamak İçin

 • 2 litre su
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • Pişirmek İçin

 • 4 adet patlıcan (soyulmuş, dörde bölünmüş)
 • 2 su bardağı mısır unu (bulamak için)
 • 2 su bardağı sıvı yağ (kızartmak için)
 • Üzeri İçin

 • 1 su bardağı çırpılmış yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı pul biber (arzuya göre)
 • Patlıcan Balığı Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Derin bir tencerede suyu, 1 tatlı kaşığı tuz ile birlikte kaynatın.

  2. Soyup, uzunlamasına dörde böldüğünüz patlıcanları kaynayan suyun içine atın ve yumuşayana kadar, yaklaşık 5-6 dakika haşlayın.

  3. Patlıcanlar haşlandıktan sonra suyunu süzdürüp mısır ununa bulayın.

  4. Kızgın yağda mısır ununa buladığınız patlıcanları, altın rengini alana kadar kızartın. Üzerine çırpılmış yoğurt ve pul biber gezdirerek servis edin.  Patlıcan Balığı Tarifi

  Ayrılmadan önce Patlıcan Balığı Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Patlıcan Balığı Tarifi Patlıcan Balığı Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Patlıcan Balığı Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Patlıcan Balığı Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Patlıcan Balığı Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Patlıcan Balığı Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Patlıcan Balığı Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Patlıcan Balığı Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Patlıcan Balığı Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Patlıcan Balığı Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Patlıcan Balığı Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Patlıcan Balığı Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Patlıcan Balığı Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Patlıcan Balığı Tarifi istediğinde yeme, Patlıcan Balığı Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Patlıcan Balığı Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Patlıcan Balığı Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Patlıcan Balığı Tarifi Patlıcan Balığı Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Patlıcan Balığı Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Patlıcan Balığı Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Patlıcan Balığı Tarifi

  “Yeterince Patlıcan Balığı Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Patlıcan Balığı Tarifi Patlıcan Balığı Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Patlıcan Balığı Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Patlıcan Balığı Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Patlıcan Balığı Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Patlıcan Balığı Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Patlıcan Balığı Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Patlıcan Balığı Tarifi Patlıcan Balığı Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Patlıcan Balığı Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Patlıcan Balığı Tarifi ister. Patlıcan Balığı Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Patlıcan Balığı Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Patlıcan Balığı Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?