Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Patatesli Yumurta Tarifi

Patatesli Yumurta Tarifi

Geniş saatlere yayılan kahvaltı keyfinin olmazsa olmazı, paylaşılamayan kahvaltılık patatesli yumurta aynı zamanda sevilen ve pratik bir gece atıştırmalığı.
Biz patatesi seviyoruz diyorsanız bağlayıcı olarak kullandığınız yumurta sayısını azaltabilirsiniz.
Tarifinde yer alan az ve öz sayıda malzeme onu her zaman ulaşılabilir kılıyor.

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaPatatesli Yumurta Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 adet orta boy patates
 • 2 adet yumurta
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • 1/4 çay kaşığı taze çekilmiş tane karabiber
 • 1/4 demet maydanoz
 • Kızartmak için

 • 1/2 su bardağı ayçiçek yağı
 • Patatesli Yumurta Tarifinin Pişirme Önerisi

  Patatesleri yağsız tavada daha az yağda kızartabilir ya da derin yağda ve fritözde kızartmayı da tercih edebilirsiniz.Yumurtaya rendelenmiş kaşar peyniri ve arzu ettiğiniz baharatları katabilirsiniz.Yumurta sayısını kişi sayısı, arzu ettiğiniz hacim ve yoğunluğa bağlı olarak azaltıp arttırabilirsiniz.Ters yüz ettiğiniz patatesli yumurtayı, omlet şeklinde de hazırlayabilir arzuya göre incecik kıyılmış kuru soğan ekleyebilirsiniz.

  Patatesli Yumurta Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kabuğunu soyduğunuz patatesleri küçük küpler halinde doğrayın.

  2. Bol suda yıkayıp suyunu süzdürdükten sonra kağıt havlu yardımıyla kurulayın.

  3. Maydanozları servis esnasında kullanmak üzere incecik kıyın. Yumurtaları küçük bir kasede tuz ve taze çekilmiş tane karabiber ilavesiyle çırpın.

  4. Ayçiçek yağını geniş tabanlı bir tavada kızdırın. Küp şeklinde doğradığınız patatesleri kızgın yağda renk alıp hafif bir şekilde kıtırlaşana kadar kızartın.

  5. Patatesleri fazla yağını salmaları için bir kevgir yardımıyla alıp kağıt havlu üzerinde kısa bir süre dinlendirin.

  6. Yağını bırakan ve tamamı kızaran patates küplerini yeniden tavaya alın. Üzerlerine çırpılmış yumurtayı dökün. Aralarda karıştırarak kısık ateşte yumurta hafif sulu kalacak şekilde pişirin.

  7. Hazırladığınız yumurtalı patatesi geniş bir tabağa alıp bekletmeden sevdiklerinizle paylaşın.

  Patatesli Yumurta Tarifinin Servis Önerisi

  Küp küp kızarttığınız patatesler üzerine yumurtaları kırıp sahanda yumurta şeklinde pişirebilir, sarısına ekmek banarak da afiyetle yiyebilirsiniz.  Patatesli Yumurta Tarifi

  Ayrılmadan önce Patatesli Yumurta Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Patatesli Yumurta Tarifi Patatesli Yumurta Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Patatesli Yumurta Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Patatesli Yumurta Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Patatesli Yumurta Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Patatesli Yumurta Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Patatesli Yumurta Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Patatesli Yumurta Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Patatesli Yumurta Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Patatesli Yumurta Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Patatesli Yumurta Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Patatesli Yumurta Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Patatesli Yumurta Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Patatesli Yumurta Tarifi istediğinde yeme, Patatesli Yumurta Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Patatesli Yumurta Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Patatesli Yumurta Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Patatesli Yumurta Tarifi Patatesli Yumurta Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Patatesli Yumurta Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Patatesli Yumurta Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Patatesli Yumurta Tarifi

  “Yeterince Patatesli Yumurta Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Patatesli Yumurta Tarifi Patatesli Yumurta Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Patatesli Yumurta Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Patatesli Yumurta Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Patatesli Yumurta Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Patatesli Yumurta Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Patatesli Yumurta Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Patatesli Yumurta Tarifi Patatesli Yumurta Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Patatesli Yumurta Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Patatesli Yumurta Tarifi ister. Patatesli Yumurta Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Patatesli Yumurta Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Patatesli Yumurta Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?