Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Patatesli Yahni Tarifi

Patatesli Yahni Tarifi

Patates yemeğinin lezzet ikizi aslında patatesli yahni Bu lezzeti tencerede pişirmek yerine atın güvece kapatın kapağını 200 derece fırında ağır ağır pişsin.
Suyuna ekmek batırmaya doyamayacaksınız. Tazecik ekmekler bu uğurda lezzetini ikiye katlayacak. Eğer bu yemeği hafifletmek isterseniz tereyağı yerine zeytinyağı kullanabilir ve bir kase yoğurtla servis edebilirsiniz.
Soğuk günlerin nişasta deposu patates bu sefer nefis etlerle birlikte! Afiyetler olsun!

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

30 dakikaPatatesli Yahni Tarifi İçin Malzemeler

 • 4 adet patates
 • 1 adet havuç
 • 250 gram dana kuşbaşı eti
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • 1 yemek kaşığı domates salçası
 • 1 tatlı kaşığı biber salçası
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı tane karabiber
 • 1-2 dal taze kekik
 • 1 adet soğan
 • 2 adet domates
 • 1 su bardağı su
 • Patatesli Yahni Tarifinin Püf Noktası

  Dilerseniz etleri bir gece önceden 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 dal kekikle marine edebilirsiniz.

  Patatesli Yahni Tarifinin Pişirme Önerisi

  Güveç içinde 200 derecelik fırında 30-35 dakika pişirebilirsiniz.

  Patatesli Yahni Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Soğanı küp küp doğrayın.

  2. Tereyağını eritin ve soğanları kavurun.

  3. Soğanlar pembeleşince etleri ilave edin ve etler iyice pişene kadar tahta kaşıkla kavurmaya devam edin.

  4. Domates ve biber salçasını da ilave edip 2-3 dakika daha kavurun.

  5. Etlerle aynı büyüklükte doğranan patatesleri ve havuçları ilave edin.

  6. Domates rendesi, tane karabiber ve tuzu ekleyin. En son sıcak suyu dökün ve tencerenin kapağını kapatın. Patatesler yumuşayana kadar pişirin. İşte bu kadar, afiyetler olsun!

  Patatesli Yahni Tarifinin Servis Önerisi

  Bol kekik... Bol nane...  Patatesli Yahni Tarifi

  Ayrılmadan önce Patatesli Yahni Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Patatesli Yahni Tarifi Patatesli Yahni Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Patatesli Yahni Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Patatesli Yahni Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Patatesli Yahni Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Patatesli Yahni Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Patatesli Yahni Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Patatesli Yahni Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Patatesli Yahni Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Patatesli Yahni Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Patatesli Yahni Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Patatesli Yahni Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Patatesli Yahni Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Patatesli Yahni Tarifi istediğinde yeme, Patatesli Yahni Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Patatesli Yahni Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Patatesli Yahni Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Patatesli Yahni Tarifi Patatesli Yahni Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Patatesli Yahni Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Patatesli Yahni Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Patatesli Yahni Tarifi

  “Yeterince Patatesli Yahni Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Patatesli Yahni Tarifi Patatesli Yahni Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Patatesli Yahni Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Patatesli Yahni Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Patatesli Yahni Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Patatesli Yahni Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Patatesli Yahni Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Patatesli Yahni Tarifi Patatesli Yahni Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Patatesli Yahni Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Patatesli Yahni Tarifi ister. Patatesli Yahni Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Patatesli Yahni Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Patatesli Yahni Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?