Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Patatesli Otlu Gözleme Tarifi

Patatesli Otlu Gözleme Tarifi

Gözleme diyince, insanın aklına anneanne gelmesi bana özel bir duygu mudur yoksa bütün anneanneler hiç üşenmeden, mükemmel gözlemeler mi yapar bilinmez.
Siz de benim gibi mükemmel ev açması gözlemelerle daha çocukken tanıştıysanız, çalışan annenizin gözleme özleminizi dindirmek için hazır yufkadan yaptığı gözlemeler, etrafa yavru köpek bakışları atmanıza sebep olmuştur. Her mola yerinde, her sacın başına oturmuş gözlemeci teyze gördüğünüzde, o tadı alabilme ümidiyle dolar ama daha ilk ısırıkta gazı kaçmış, sıcak kola içmiş gibi hissedersiniz.
Sizi bir kere daha hayal kırıklığına uğratmamak için her istediğimde bana üşenmeden gözleme yapan, pamuk anneannemin tarifini sizinle buluşturacağım.
Zamanınız varsa veya zaman yaratabiliyorsanız oklavayı ele alma sırası belki de sizdedir. Bu gözleme tarifimiz bütün pamuk anneannelere gelsin.
Anneanne gözleme yapsan da yesek.

KAÇ KİŞİLİK

13 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

1.5 saat

PİŞİRME SÜRESİ

1 saatPatatesli Otlu Gözleme Tarifi İçin Malzemeler

 • Hamur için

 • 5 su bardağı un
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1,5 su bardağı su
 • İç harç için

 • 2 adet patates (haşlanmış)
 • 1/3 demet maydanoz
 • 3 dal taze soğan
 • 1/4 demet dereotu
 • 2-3 dal taze kekik
 • 1 tatlı kaşığı tuz (azaltıp arttırılabilir)
 • 1 tatlı kaşığı beyaz biber
 • Patatesli Otlu Gözleme Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Önce iç harcı hazırlayın.  Yeşillikleri ince ince kıyın ve haşlanmış patatesi ezin ve otlar ve baharalarla karıştırın.

  2. Eğer mutfak robotunuz varsa hamurun başlangıcını orada yapabilirsiniz. Yoksa içinde rahat yoğuracağınız bir kabın içerisinde başlayın.

  3. Unu eleyerek kaba alın, tuz ve suyun sadece 1 bardaklık kısmını ekleyerek robotu çalıştırın ya da yoğurun.

  4. 10 dakika boyunca yoğurduktan sonra hamurun kulak memesi kıvamında, çok çok az yapışkan olması gerekli. Eğer hamur çok sert veya kuru ise ayırdığınız yarım bardak sudan yavaş yavaş ekleyerek olması gereken kıvama getirin.

  5. Hamur istenilen kıvama gelince 10-15 adet bezeye bölün. Bezelerin büyüklüğü sizin yapacağınız gözlemelerin büyüklüğüne göre değişir. Eğer çok büyük tavanız veya sacınız varsa daha büyük gözlemeler yapabilirsiniz.

  6. Her bezeyi oklava veya merdane yardımıyla mümkün olduğunca ince açın.

  7. Açtığınız yuvarla yufkanın yarısına iç harcınızdan koyun ve diğer yarısını üzerine katlayın.

  8. Üst üste gelen kenarların ucuna bir çatalla bastırarak hem birleştirin hem de şekil verin.

  9. Bütün bezelere aynı işlemi yaptıktan sonra tavanızı veya sacınızı iyice ısıtın.

  10. Gözlemeleri tavanın boyutuna göre tek tek veya ikişer ikişer koyun ve ısıyı orta ateşe getirin.

  11. Her iki yüzü de kızarana, göz göz kahverengilikler oluşana kadar pişirin.

  Patatesli Otlu Gözleme Tarifinin Servis Önerisi

  Sıcakken tereyağ sürerek servis edin.  Patatesli Otlu Gözleme Tarifi

  Ayrılmadan önce Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Patatesli Otlu Gözleme Tarifi Patatesli Otlu Gözleme Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Patatesli Otlu Gözleme Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Patatesli Otlu Gözleme Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Patatesli Otlu Gözleme Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Patatesli Otlu Gözleme Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Patatesli Otlu Gözleme Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Patatesli Otlu Gözleme Tarifi istediğinde yeme, Patatesli Otlu Gözleme Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Patatesli Otlu Gözleme Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Patatesli Otlu Gözleme Tarifi Patatesli Otlu Gözleme Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Patatesli Otlu Gözleme Tarifi

  “Yeterince Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Patatesli Otlu Gözleme Tarifi Patatesli Otlu Gözleme Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Patatesli Otlu Gözleme Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Patatesli Otlu Gözleme Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Patatesli Otlu Gözleme Tarifi Patatesli Otlu Gözleme Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Patatesli Otlu Gözleme Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Patatesli Otlu Gözleme Tarifi ister. Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Patatesli Otlu Gözleme Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Patatesli Otlu Gözleme Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?