Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi

Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi

İki çeşit mercimek ve ince köftelik bulgurla nasıl da güzel bir çorba hazırladık. Yetmedi patatesin de kendine has lezzetini konuk ettik. Bir kasede lezzetin tanımını yaptık.
Dilerseniz üzerine tereyağı yakabilir veya bol bol maydanozla daha hafif bir mutlu son hazırlayabilirsiniz. Hatta patates tanelerini çorbanın içinde görmek isterseniz haşlanmış patatesleri oyuna sonradan ekleyebilrisiniz. Eh böylece tane tane küp küp patatesleri de çorbanın içinde sergileyebilirsiniz.
Afiyetler olsun!

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

30 dakikaPatatesli Mercimek Çorbası Tarifi İçin Malzemeler

 • 1/2 su bardağı kırmızı mercimek
 • 1/2 su bardağı sarı mercimek
 • 1/2 su bardağı ince bulgur
 • 1 adet patates
 • 1 adet soğan
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1 tatlı kaşığı iri çekilmiş karabiber
 • 1 çay kaşığı nane
 • 1 çay kaşığı pul biber
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 6 su bardağı su
 • Patatesli Mercimek Çorbası Tarifinin Püf Noktası

  Çorbanız soğuduktan sonra hafif katılaşırsa sıcak su yardımıyla sulandırabilirsiniz.

  Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Sarı mercimeği, bulguru ve kırmızı mercimeği bol suda yıkayın ve süzün.

  2. Soğanı ve patatesi küp küp doğrayın.

  3. 1 yemek kaşığı zeytinyağını çorbayı pişireceğiniz tencerede hafif ısıtın ve doğradığınız soğan ve patatesleri kavurun.

  4. Bulgur, kırmızı mercimek ve sarı mercimeği soğanla birlikte kavurun. Suyu ilave edin ve baharatları ekleyin. Kaynayana kadar ve mercimek ve bulgurlar şişene dek kaynatmaya devam edin.

  5. El blenderı yardımıyla çorbayı pürüzsüz bir kıvama getirin.

  6. 5-10 dakika daha kaynatın ve işte tamam. Çorbanız hazır afiyetler olsun!

  Patatesli Mercimek Çorbası Tarifinin Servis Önerisi

  Bol maydanozla şifasına şifa katabilirsiniz.  Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi

  Ayrılmadan önce Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Patatesli Mercimek Çorbası Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Patatesli Mercimek Çorbası Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi istediğinde yeme, Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi

  “Yeterince Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi ister. Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Patatesli Mercimek Çorbası Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler