Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Patates Çanağı Tarifi

Patatesin her hali güzel, her hali ayrı bir ziyafet. Şimdi de alıyoruz patatesleri, haşlıyoruz bir güzel. Nefis havuçlarla tatlandırıp, maydanozla karıştırıyoruz. Üstünde de yoğurtla, adeta bir efsaneye dönüştürüyoruz.
Çanak şeklindeki bu içleri dolu minik güzelliklere bayılacağınızın garantisini veriyoruz. Yaklaşan sıcaklarda, soğuk servis edilmesiyle sizlere ferahlık katacağına emin olduğumuz bu tarif, en özenli kabul günü sofralarınızdan tutun da, bol sohbetli meze sofralarınıza kadar hepsinde yerini almaya hazır. Siz yeter ki patates isteyin, şimdiden afiyetler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

8 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaPatates Çanağı Tarifi İçin Malzemeler

 • 5 adet patates
 • 1 adet havuç
 • 1 tutam çok küçük doğranmış maydanoz
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 silme tatlı kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı (silme) karabiber
 • 1 çay kaşığı (silme) muskat cevizi rendesi
 • İç Dolgusu İçin

 • 1 su bardağı yoğurt
 • 2 yemek kaşığı mayonez
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 2 diş sarımsak
 • Üzeri İçin

 • 1 çay bardağı toz kırmızı biber
 • Patates Çanağı Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Patatesleri yıkayıp, bir tencereye alın ve üstlerini geçecek kadar su ilavesi ile kaynamaya bırakın. Patatesler yumuşayana dek bu şekilde haşlayın, yaklaşık 20 dakika.

  2. Patatesler haşlanırken havucu yıkayıp soyun ve rendenin küçük tarafıyla rendeleyip, küçük bir tavada zeytinyağı ile soteleyin.

  3. Patatesler haşlandıktan sonra kabuklarını soyun ve bir kaba alıp, bir çatal yardımıyla püre haline getirin. Püre haline getirmiş olduğunuz patateslere, sotelediğiniz havuçları ekleyin.

  4. Maydanozu da ince ince doğrayıp, karışıma ilave edin. Tuz, karabiber ve 1 çay kaşığı kadar muskat rendesini de ekleyip güzelce karıştırın.

  5. Hazırladığınız bu patates püresinden portakal büyüklüğünde parçalar kopartın, elinizle yuvarlayın ve ortasını çukurlaştırarak bi çanak şekli verin.

  6. Hazırladığınız bu patates çanaklarını bir servis tabağına alın.

  7. Yoğurt, mayonez ve tuzu ayrı bir kapta karıştırın ve içine sarımsakları rendeleyin. Güzelce karıştırın ve hazırladığınız patates çanaklarının içlerini bu yoğurtlu karışımla doldurun.

  8. Üstlerini de kırmızı biberle süsleyip, ılık ya da soğuk olarak servis edin.  Patates Çanağı Tarifi

  Ayrılmadan önce Patates Çanağı Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Patates Çanağı Tarifi Patates Çanağı Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Patates Çanağı Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Patates Çanağı Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Patates Çanağı Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Patates Çanağı Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Patates Çanağı Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Patates Çanağı Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Patates Çanağı Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Patates Çanağı Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Patates Çanağı Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Patates Çanağı Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Patates Çanağı Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Patates Çanağı Tarifi istediğinde yeme, Patates Çanağı Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Patates Çanağı Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Patates Çanağı Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Patates Çanağı Tarifi Patates Çanağı Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Patates Çanağı Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Patates Çanağı Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Patates Çanağı Tarifi

  “Yeterince Patates Çanağı Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Patates Çanağı Tarifi Patates Çanağı Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Patates Çanağı Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Patates Çanağı Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Patates Çanağı Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Patates Çanağı Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Patates Çanağı Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Patates Çanağı Tarifi Patates Çanağı Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Patates Çanağı Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Patates Çanağı Tarifi ister. Patates Çanağı Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Patates Çanağı Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Patates Çanağı Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?