Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Paştet Tarifi

Paştet Tarifi

İlk 1778 yılında Strasburg sofalarını, sonradan tüm Avrupalıların kalplerini feth etmiş atıştırmalık - Pate veya Paştet tarifi. Farklı hazırlanma yöntemleri uygulanıp, farklı malzemeler kullanılabilir.Sizlerle en lezzetli yöntemini, sığır karaciğerden hazırlanan paştet tarifini paylaşıyoruz!
Tarifimizin videolu halini de aşağıya bırakıyoruz. Şimdiden ellerinize sağlık!

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaPaştet Tarifi İçin Malzemeler

 • 550 gram ciğer
 • 2 adet soğan
 • 2 adet havuç
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 150 gram tereyağı
 • 500 mililitre su
 • Rulo İçin

 • 150 gram ceviz
 • 100 gram tereyağı
 • Paştet Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Karaciğeri küp doğrayıp suda kaynatın. 2-3 dakika kaynadıktan sonra suyunu atın ve karaciğeri iyice yıkayın.

  2. Doğranmış 2 adet havuç ve 2 adet soğanı da ekleyip üzerine çıkacak kadar su alın ve tekrar ocağa alın.

  3. Suyu çekilene kadar pişirin ve üzerine 150 gr tereyağı ekleyip kavurduktan sonra kenarda soğutun.

  4. Daha sonra 150 gr cevizi ilave ederek blender ya da et çekme makinesinin en küçük gözünden 2 kez geçirin.

  5. İyice karıştırdıktan sonra streç film üzerine yayın ve dileğinize göre üzerine tereyağından bir tabaka oluşturun.

  6. Arasında boşluk bırakmayacak şekilde rulo çevirin, streçin arasında istediğiniz formada şekillendirerek en az 4-5 saat dolapta bekletin. Afiyet olsun.  Paştet Tarifi

  Ayrılmadan önce Paştet Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Paştet Tarifi Paştet Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Paştet Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Paştet Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Paştet Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Paştet Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Paştet Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Paştet Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Paştet Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Paştet Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Paştet Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Paştet Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Paştet Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Paştet Tarifi istediğinde yeme, Paştet Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Paştet Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Paştet Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Paştet Tarifi Paştet Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Paştet Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Paştet Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Paştet Tarifi

  “Yeterince Paştet Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Paştet Tarifi Paştet Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Paştet Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Paştet Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Paştet Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Paştet Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Paştet Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Paştet Tarifi Paştet Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Paştet Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Paştet Tarifi ister. Paştet Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Paştet Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Paştet Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?