Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi

Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi

Karaköy`den vapura binmeden önce köşe başındaki satıcılardan ya da pastanelerden aldığımız o yumuşacık, mis gibi mayalı hamur kokan poğaçalar... Vapurda bir çayla keyfimize keyif katarlardı hep. Zamanla ünlenmiş tabii tarifi, tüm İstanbul`a yayılmış. Pastaneler en yumuşağını, en lezzetlisini yapabilmek adına tarifinin sırlarını kovalamış. Artık o lezzeti Karaköy`deki birkaç pastane ya da seyyar satıcı dışında pek bulamıyoruz. Yumuşacık dokusunun sırlarını biz verelim, o lezzeti evimizde biz yeniden yakalayalım öyleyse.
İşin sırrı tereyağı değil de margarin kullanmakta, yoğurt yerine de ılık sütten yardım almakta. O yumuşacık tadın en önemli iki malzemesi bunlar. Şekli ise yumurta sarısı sürüldükten sonra çatalla minik dokunuşlar yapmasından geliyor. Çok pratik bir tarifle hep aradığınız poğaçalar karşınızda!

KAÇ KİŞİLİK

15 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

30 dakikaPastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi İçin Malzemeler

 • 200 gram oda sıcaklığında margarin
 • 1,5 çay bardağı sıvı yağ
 • 1 çay bardağı ılık süt
 • 1,5 yemek kaşığı (tepeleme) toz şeker
 • 1 paket instant maya
 • 1/2 çay bardağı ılık su
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 2 adet yumurta (1 yumurta sarısı ayrılacak)
 • 4,5 su bardağı un
 • Üzeri için

 • 3 yemek kaşığı çörek otu
 • Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifinin Püf Noktası

  Süt ve suyun ılık olmasına özen gösterin. Margarin ve diğer tüm malzemelerin oda sıcaklığında olmasına da özen gösterin. Unu mutlaka eleyerek kullanın ve tuzu orta aşamalarda içerisine ilave edin.

  Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Orta boy bir kabın içerisine ılık süt, su, maya ve şekeri koyun. Güzelce karıştırın.

  2. Ardından sıvı yağ, yumurta ve margarini koyarak güzelce karıştırın.

  3. Ardından tuzu ve unu eleyerek bu karışımın içerisine yedirmeye başlayın. Unu azar azar ilave edin ki fazla ya da az gelme durumların önüne geçmiş olun.

  4. Yumuşacık bir hamur elde edene kadar yoğurun. Yoğurduktan sonra üzerini nemli bir bezle ya da streç filmle örtün ve oda sıcaklığında 1 saat kadar mayalandırın.

  5. Mayalanan hamurdan orta büyüklükte bezeler elde edin ve güzelce yuvarlayın ya da uzunlanmasına şekiller verin.

  6. Pişirme kağıdı serili fırın tepsisinin üzerine aktarın, 10 dakika kadar daha mayalandırın.

  7. Üzerine yumurta sarısı sürün ve çatalın arka kısmıyla yukarıdan aşağıya doğru çizerek şekil verin. 180 derecede ısıtılmış fırında 20-30 dakika arası pişirin. Bu süre fırının performansına göre değişebilir.

  8. Çıkarıp oda sıcaklığında dinlendirdikten sonra afiyetle yiyin.  Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi

  Ayrılmadan önce Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi istediğinde yeme, Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi

  “Yeterince Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi ister. Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Pastane Tadında Karaköy Poğaçası Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler