Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Pastane Açması Tarifi

Pastanelerden aldığımız, yanında bir fincan çay ile keyif yaparak yediğimiz enfes hamur işleri... Pastanelerin değişilmez lezzetleri pastane açması tarifi ile çay saatlerinize konuk oluyoruz. Hazırlaması pratik, tadı ise enfes olan bir lezzet.
Mutfak, bu enfes açmaları hazırlamak ve etrafa leziz kokular yaymak için sizi bekliyor. Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

7 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaPastane Açması Tarifi İçin Malzemeler

 • 500 gram un
 • 50 gram sıvı yağ
 • 1 adet yumurta
 • 12 gram tuz
 • 250 gram su
 • 25 gram maya
 • 75 gram şeker
 • Pastane Açması Tarifinin Püf Noktası

  Dilerseniz bir adet yumurta sarısını üzerilerine sürüp çörek otu serpebilirsiniz.

  Pastane Açması Tarifinin Pişirme Önerisi

  Pişme süresi fırınınıza göre farklılık gösterebilir.

  Pastane Açması Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Yoğurma kabına unu alın.

  2. Ardından tuz, sıvı yağ ve yumurtayı ekleyin.

  3. Ayrı bir kapta su, şeker ve mayayı çözün ve birleştirip yoğurun.

  4. Hamur kıvam aldıktan sonra 120 gramlık bezeler koparın ve her birinin üstüne yaklaşık 20 gramlık tereyağ parçaları koyun.

  5. Üstündeki yağı yumuşatarak elinizle tatlı tabağı büyüklüğünde açın.

  6. Açma şeklini verin ve fırın tepsisine dizin.

  7. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 25 dakika pişirdikten sonra dilediğiniz gibi servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

  Pastane Açması Tarifinin Servis Önerisi

  Fırından çıktıktan sonra ilk sıcağıyla fırça yardımıyla sıvı yağ sürebilirsiniz.  Pastane Açması Tarifi

  Ayrılmadan önce Pastane Açması Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Pastane Açması Tarifi Pastane Açması Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Pastane Açması Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Pastane Açması Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Pastane Açması Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Pastane Açması Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Pastane Açması Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Pastane Açması Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Pastane Açması Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Pastane Açması Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Pastane Açması Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Pastane Açması Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Pastane Açması Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Pastane Açması Tarifi istediğinde yeme, Pastane Açması Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Pastane Açması Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Pastane Açması Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Pastane Açması Tarifi Pastane Açması Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Pastane Açması Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Pastane Açması Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Pastane Açması Tarifi

  “Yeterince Pastane Açması Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Pastane Açması Tarifi Pastane Açması Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Pastane Açması Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Pastane Açması Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Pastane Açması Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Pastane Açması Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Pastane Açması Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Pastane Açması Tarifi Pastane Açması Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Pastane Açması Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Pastane Açması Tarifi ister. Pastane Açması Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Pastane Açması Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Pastane Açması Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?